Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoKomunikacjaMrocza skorzysta z biletów „uczniowskich”. W ratuszu podpisano umowę
Rafał Bruski, Waldemar Chudzik
11.09.2021 | 10:14

Mrocza skorzysta z biletów „uczniowskich”. W ratuszu podpisano umowę

Na zdjęciu: Umowę w bydgoskim ratuszu podpisali prezydent miasta Rafał Bruski oraz zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik.

Fot. Robert Sawicki/UM Bydgoszcz

Z biletów „uczniowskich” uprawniających do ulgi, mogą korzystać także uczniowie z gminy Mrocza w powiecie nakielskim. Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek (9 września) w ratuszu prezydent Rafał Bruski oraz zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik.

Bilety „uczniowskie” wprowadzono w Bydgoszczy w 2018 roku. Już wcześniej, z tańszych biletów korzystają uczniowie z podbydgoskich gmin: Białych Błot, Dobrcza, Nowej Wsi Wielkiej oraz Osielska. Teraz przyszedł czas na Mroczę w powiecie nakielskim, gdzie od teraz uczniowie także będą uprawnieni do korzystania z biletów „uczniowskich”. Koszt zakupu biletu 30-dniowego lub miesięcznego to 10 złotych, zaś całorocznego – 100 zł.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wystartował Nakielski Rower. Znamy pierwsze statystyki wypożyczeń


Umowę na korzystanie z biletów uczniowskich podpisali prezydent Bydgoszczy i zastępca burmistrza Mroczy. –  Bardzo się cieszę, że uczniowie z kolejnej gminy skorzystają, na takich samych zasadach jak bydgoszczanie, z ulg w transporcie publicznym – mówi Rafał Bruski i dodaje: – Również gminy nieobsługiwane przez linie podmiejskie organizowane przez miasto dostrzegają, że nasza komunikacja jest korzystną formą podróżowania po metropolii. Każde takie porozumienie oznacza, że rozwijamy transport publiczny.

Urzędnicy ratusza przypominają, że uchwałę umożliwiającą zawarcie umowy z gminą Mrocza podjęli bydgoscy radni 30 czerwca br. – Uprawnieni uczniowie będą musieli zgłosić się do gminy po Metropolitalną Kartę Uczniowską. Przy kontroli muszą okazać tę kartę z zakodowanym biletem oraz ważną legitymację szkolną – informuje bydgoski urząd. Bilety uczniowskie przysługują w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy zawartej z właściwą gminą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści