Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAktualności - NakłoWystartował Nakielski Rower. Znamy już pierwsze statystyki wypożyczeń [ZDJĘCIA]
30.08.2021 | 11:37

Wystartował Nakielski Rower. Znamy już pierwsze statystyki wypożyczeń [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W ciągu tygodnia od uruchomienia było już 275 wypożyczeń Nakielskiego Roweru.

Fot. Szymon Niemczewski / Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią / materiały prasowe

Nakło nad Notecią uruchomiło system „Nakielski rower”. – Dzięki niemu na terenie miasta pojawiło się dziesięć stacji, a do dyspozycji jest pięćdziesiąt rowerów – informują nakielscy urzędnicy.

Operatorem systemu „Nakielski rower” jest firma Roovee. – W tydzień od uruchomienia roweru było 275 wypożyczeń – mówi Szymon Niemczewski z nakielskiego urzędu i dodaje: – Łącznie, nakielanie wykręcili 818,93 km, a łączny czas przejazdów rowerem przekroczył 100 godzin.

Do dyspozycji mieszkańców jest 50 rowerów miejskich z koszykami, z czego 5 z nich wyposażonych jest dodatkowo w foteliki dziecięce. – Pojazd można wypożyczyć na jednej z dziesięciu stacji zlokalizowanych na terenie miasta – dodaje Niemczewski. Co trzeba zrobić, aby wypożyczyć rower? – Każdy chętny na przejażdżkę rowerem musi skorzystać z aplikacji mobilnej, która jest dostępna w sklepie Google Play, App Store oraz AppGallery lub strony internetowej – wyjaśnia Szymon Niemczewski i precyzuje: – Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji Roovee i założenie konta, które trzeba zasilić przelewem lub kartą. Aby uruchomić rower, należy zeskanować kod QR z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem. Na koniec przejażdżki należy zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła.

System umożliwiać będzie mieszkańcom wypożyczenie oraz użytkowanie roweru miejskiego za darmo przez pierwsze dwadzieścia minut od wypożyczenia, z naliczaniem opłat za każdą kolejną minutę wypożyczenia – 0,05 PLN, zgodnie z zapisami regulaminu. – W przypadku problemów z rowerami, pomocą służyć będzie Biuro Obsługi Klientów czynne 24/7 pod nr. tel. 88 77 66 833 lub drogą mailową: bok@roovee.eu – precyzuje Szymon Niemczewski.

Póki co, stacje roweru są wyłącznie zlokalizowane na terenie miasta. – W kolejnych latach, w miarę możliwości finansowych gminy, planujemy montaż kolejnych stacji na terenie całej gminy – informują nakielscy urzędnicy i wyjaśniają, że obecna lokalizacja stacji wynika z ograniczeń, jakie są spowodowane wymogami dofinansowanego projektu, jak również z racji pilotażowej formy samego zadania. – Proponowane lokalizacje stacji rowerowych uzgadniane były z mieszkańcami w ramach ankiet i konsultacji społecznych – kończą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści