[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Murawa i bieżnia odnowione, czas na trybuny. Kolejne prace na stadionie w Fordonie

Dodano: 01.08.2021 | 21:13

Na zdjęciu: Tak od wielu lat wyglądają trybuny stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego.

Fot. BB

Jeszcze w tym roku stadion przy Piwnika-Ponurego ma zyskać nowe trybuny. Zniszczone od lat siedziska zostaną odnowione w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt prac to prawie pół miliona złotych.

Stadion na osiedlu Bohaterów w Fordonie został przebudowany – nie bez problemów – w latach 2019/2020. Prace objęły wymianę murawy, budowę nowej bieżni i rzutni, a także ogrodzenie obiektu. Inwestycja była w części finansowana z środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – mieszkańcy postanowili wykorzystać miejski program także do sfinansowania remontu zniszczonych trybun obiektu. Projekt ich renowacji zyskał głosy 600 bydgoszczan w edycji BBO w 2019 roku. Koszt tego zadania oszacowano na 450 tysięcy złotych.

Po prawie dwóch latach od głosowania, zniszczone resztki siedzisk przy fordońskim stadionie mają ponownie stać się trybunami. Zgodnie z projektem, nowe miejsca do siedzenia w kolorach żółtym i niebieskim (nawiązujących do barw lokalnej drużyny Wisły Fordon) zostaną zamontowane w dwóch sektorach. – W zakres zadania wchodzi również między innymi remont nawierzchni widowni i ciągów ewakuacyjnych, które zostaną też poszerzone – informuje bydgoski ratusz.

27 lipca urzędnicy z wydziału zamówień publicznych otworzyli oferty w przetargu na montaż nowych trybun. W postępowaniu wzięły udział dwie firmy: bydgoska AB Factor zaproponowała wykonanie prac za 446 tysięcy złotych, a Topatotera z Knurowa za 591 tysięcy złotych. Propozycja AB Factor mieści się w budżecie miasta na to zadanie, określonym na 452 tysiące złotych. Jeśli nie będzie przeszkód formalnych, ratusz niebawem podpisze umowę z wykonawcą, a za kilka tygodni obiekt w Fordonie będzie miał siedziska.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments