Bydgoszcz
1C
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 2 • L 0
4C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
5C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMuszla Fest 2017 – tego jeszcze nie grali!
PROJEKT_fb_baner_1200x628px
10.08.2017 | 06:12

Muszla Fest 2017 – tego jeszcze nie grali!

W tym roku zaplanowano specjalne atrakcje.

Na zdjęciu: Koncerty odbędą się 18 i 19 sierpnia.

Fot. mat. prasowe

W tym roku bydgoska Muszla Fest świętować będzie swój mały jubileusz. W drugiej połowie sierpnia festiwal zagra po raz piętnasty! Na tę okoliczność pojawi się headliner, którego koncertu widzowie długo nie zapomną!

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i tym razem Muszla Fest odbędzie się na boiskach piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Formuła się nie zmienia – dwa dni grania ostrej, gitarowej muzyki. W tym roku te dwa dni przypadną na 18 i 19 sierpnia. – Mamy nadzieję, że tegoroczny line-up, który zaprezentujemy Wam w nieco zmienionej formule, zaspokoi wasz rockowy głód. W tym miejscu warto przedstawić niewątpliwą gwiazdę Muszla Fest 2017: Panie i Panowie, specjalnie dla Was, z serca kalifornijskiego Hrabstwa Orange do Bydgoszczy przyjedzie formacja IGNITE! – zapowiadają organizatorzy.

Tym, którzy nie znają twórczości Zoli Teglasa i spółki wyjaśniamy: Ignite jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli melodyjnego hardcore’a na świecie. Swój muzyczny ogródek konsekwentnie uprawiają od 24 lat, nie oglądając się na trendy i nie nadrabiając przerysowanym wizerunkiem. Ignite to muzyka w czystej postaci. Nie opiera się na banale, a na prawdzie wykraczającej poza utarte, koncertowe szlaki. Dość powiedzieć, że filozofia Kalifornijczyków jest jak najbardziej zbieżna z filozofią Muszla Fest. Ignite wspiera organizacje pozarządowe dbające o naszą planetę i równe prawa ludzi ją zamieszkujących. Ale przede wszystkim Ignite koncertuje! Dużo, często i intensywnie, wciąż wytyczając nowe ścieżki na swej hardcore’owej drodze. A mają dla kogo je wytyczać, bowiem przez te dwie dekady grania dorobili się przeszło 40 oficjalnych fanklubów na całym świecie. Ich tegoroczny koncert nie będzie pierwszym występem w Bydgoszczy, ale na pewno pierwszym na taką skalę – w plenerze, dla dużej festiwalowej publiczności. A trzeba przyznać, że panowie świetnie odnajdują się w takich okolicznościach – było, nie było – przyrody. – Nie ukrywamy, że dla nas organizatorów  ten koncert jest pewnym zwieńczeniem 15 lat żmudnej pracy. Mamy nadzieję, że dla was – słuchaczy – będzie idealnym podkreśleniem 15-letniej historii Muszla Fest – zapowiadają organizatorzy.

Oprócz nich podczas tegorocznej edycji zobaczycie i usłyszycie również kolejną legendę, tym razem prosto z Londynu, czyli punkowych rebeliantów z formacji Conflict. Wśród gości z zagranicy warto wymienić również niemieckich hardcore’owców z Risk It! Polskiego wsparcia udzielą im: bydgoszczanie z legendarnej już formacji SCHIZMA, nie mniej legendarni metalowcy, czyli KAT & Roman Kostrzewski, znany tu i ówdzie Uliczny Opryszek, Ga-Ga Zielone Żabki,świeża Harusha (nowa formacja Harry’ego z The Analogs), warszawska El Banda, Leniwiec, wrocławska Prawda oraz krakusy ze świeżą płytą, czyliCF98. Tegoroczny line-up zamykają bydgoszczanie: Chainsaw, którzy świętować będą swoje XX-lecie;NoNe(z nowym wokalistą!);Unbeaten,zwycięzcy zeszłorocznego konkursu – bydgoszczanie z The Shistorms oraz zwycięzcy tegorocznych Eliminacji Muszla Fest – Lowtide (Świecie). Ponadto, cokolwiek specyficzny koncert zagra Marszałek Pizduski (Szczecin). Koncert tego ostatniego odbędzie się w sobotę, 19 sierpnia w Wake Parku (oddalonym od terenu festiwalu o zaledwie 500 metrów), a poprzedzi go spotkanie z Krzysztofem Grabowskim z Dezertera, które poprowadzi Jarosław ‘Jarry’ Jaworski. Wstęp na spotkanie i koncert Marszałka jest wolny.

Jak co roku dla gości przygotowane zostanie również pole namiotowe, a także strefa gastro i stoiska pełne festiwalowego merchu.

ORGANIZATORZY / PARTNERZY
Muszla Fest od 15 lat organizowany jest wspólnymi siłami Rebel Music BDG i Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy (wcześniej MOK). Festiwal nie mógłby się odbyć bez finansowego wsparcia, którego w tym roku udzielili nam Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Zakład Obrotu Złomem S.C. w Bydgoszczy.

KARNETY / BILETY:

Karnet dwudniowy:

·         70zł – od 1 lipca do 1 sierpnia 2017

·         79zł – od 1 sierpnia

Karnet Małolat (urodzeni w latach 2000-2002):

·         30zł – przedsprzedaż do końca lipca 2017

·         40zł – od 1 sierpnia 2017

Bilet jednodniowy ( w sprzedaży od 1.06):

·         40zł- od 1 lipca do 1 sierpnia 2017

·         45zł- od 1 sierpnia

Bilety dostępne na ticketpro.pl.


Powiązane treści