Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMuzeum Okręgowe bez dyrektora. Konkurs nie został rozstrzygnięty
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego - Europejskie Centrum Pieniądza Bydgoszcz - SF
11.12.2019 | 12:40

Muzeum Okręgowe bez dyrektora. Konkurs nie został rozstrzygnięty

Na zdjęciu: Muzeum Okręgowe zarządza m.in. budynkami na Wyspie Młyńskiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Konkurs na nowego dyrektora Muzeum Okręgowego nie został rozstrzygnięty. Jak podaje urząd miasta, żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów od członków komisji konkursowej.

Wybór nowego dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego został ogłoszony 3 października. Umowa dotychczasowego szefa placówki – Michała Woźniaka – wygasa wraz z końcem roku; ratusz planował przedłużenie jej o rok, tak by dokończył on inwestycję związaną z rozbudową gmachu muzeum przy ulicy Gdańskiej. – Niedawno pojawiły się jednak nowe przepisy i opinie prawne, w świetle których nie mamy już takiej możliwości. Stąd decyzja o ogłoszeniu konkursu już teraz, a nie za kilka miesięcy – jak pierwotnie planowaliśmy – mówiła w „Gazecie Pomorskiej” zastępczyni prezydenta miasta Iwona Waszkiewicz.

Zobacz również:

Jutro tramwaje wracają na Górny Taras

Do II etapu konkursu zakwalifikowało się sześć osób: Damian Burzyński, Katarzyna Gębarowska, Wacław Kuczma, Magdalena Suchorska, Tomasz Sypniewski i Marcin Zdanowski. Kolejne posiedzenie komisji konkursowej odbyło się wczoraj (10 grudnia) – w jej skład weszli m.in. Iwona Waszkiewicz, prof. Dariusz Markowski, przedstawiciele ministerstwa kultury, związków zawodowych przy muzeum oraz rady muzeum.

Celem drugiego posiedzenia Komisji Konkursowej było przeprowadzenie rozmów z 6 kandydatami na dyrektora Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu – informuje bydgoski ratusz.

Po wysłuchaniu autoprezentacji wszystkich kandydatów i przeprowadzeniu z nimi rozmów członkowie komisji odbyli wewnętrzną dyskusję. Następnie przystąpiono do procedury głosowania. Żaden z kandydatów nie uzyskał jednak wymaganej bezwzględnej większości głosów – minimum było to 6 głosów „za”.

Tym samym komisja nie rekomendowała żadnego z kandydatów, a konkurs pozostał nierozstrzygnięty. Zgodnie z przepisami ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, zamierzamy ponownie ogłosić konkurs. Do czasu powołania nowego dyrektora, planujemy powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora instytucji jednej z zastępczyń dyrektora – dodaje urząd miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści