Bydgoszcz
15C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 16 • L 14
13C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowy układ linii tramwajowych. Jak będzie wyglądała komunikacja na przebudowanym węźle Szarych Szeregów? [SCHEMAT]
27-09-2019_ Tramwaje na Górnym Tarasie, Wojska Polskiego - Szarych Szeregów - SF (16)
12.11.2019 | 19:28

Nowy układ linii tramwajowych. Jak będzie wyglądała komunikacja na przebudowanym węźle Szarych Szeregów? [SCHEMAT]

Na zdjęciu: W końcówce września odbyły się próbne przejazdy na węźle Szarych Szeregów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wkrótce zakończą się prace związane z przebudową węzła tramwajowego na Szarych Szeregów. Urząd miasta zapowiedział także, że przed zakończeniem robót na Kujawskiej przeprowadzi konsultacje w sprawie siatki komunikacyjnej na Górnym Tarasie.

Ruch tramwajowy przez węzeł na Kapuściskach zostanie przywrócony po zakończeniu odbiorów i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie infrastruktury tramwajowo-drogowej. Ma to nastąpić w połowie grudnia. Linie nr 7 i 8 będą jeździć – tak jak wcześniej – w głąb Kapuścisk, a linia nr 4 – na Glinki. Na ulicy Wojska Polskiego, przy zmodernizowanej pętli przy Magnuszewskiej, kurs będą kończyć pojazdy linii nr 2 i 9.

Na trasie „dwójki” dojdzie do jednej zmiany. Aby zapewnić obsługę zabudowań w rejonie Babiej Wsi, m.in. obiektów sportowych przy ul. Toruńskiej, tramwaje tej linii będą wykonywały wjazd kieszeniowy do pętli Babia Wieś. – To tymczasowe rozwiązanie do czasu zakończenia rozbudowy ronda Bernardyńskiego – informują urzędnicy. Przypomnijmy, że od lipca 2018 roku, gdy rozpoczęły się prace na Szarych Szeregów, do Babiej Wsi jeździły linie nr 2 i 4, zaś linia nr 8 – do zajezdni na Łęgnowie. Linia nr 9 została zawieszona.

Docelowy układ komunikacyjny zostanie wprowadzony po wybudowaniu torowiska na ul. Kujawskiej. Jego wyznaczenie poprzedzą konsultacje społeczne.

Prace na Szarych Szeregów kosztowały 65 mln zł. W pierwotnej wersji przetargu torowisko miało być gotowe w połowie maja, ale po sugestiach wykonawców, zgłaszających problem z zapewnieniem oczekiwanych przez drogowców rozjazdów, termin zmieniono na połowę października. W nowych zapisach nie zawarto już konkretnego terminu przywróceniu ruchu tramwajowego w rejonie węzła. Próbne przejazdy po nowym torowisku odbyły się w ostatnich dniach września.

tramwaje, szarych szeregów - zdmikp

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Bydgoszczaninbanas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
banas
Gość
banas

Coś się nie udało,, termin połowa października, jest połowa listopada i nadal nic!! Po kiego dalsze konsultacje?? Czas było oddać trasy,, czas wyciągnąć konsekwencję!! Za zły nadzór i za złe wykonanie!!

Bydgoszczanin
Gość
Bydgoszczanin

Gigantyczne korki na górnym tarasie Jeszcze przez 2 lata :) A co najlepsze po tym remoncie dalej będzie to samo a nawet gorzej :) bo dojdzie tramwaj :) pieniądze wywalone w błoto a mzk Bydgoszcz to najgorsza komunikacja w Polsce

Powiązane treści