Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMuzeum Okręgowe zaprasza na spacery. Będzie można odkryć tajemnice Bydgoszczy
22.07.2021 | 12:09

Muzeum Okręgowe zaprasza na spacery. Będzie można odkryć tajemnice Bydgoszczy

Na zdjęciu: Muzeum Okręgowe zaprasza na Tematyczne Spacery Historyczne.

Fot. Szymon Makowski

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza bydgoszczan na Tematyczne Spacery Historyczne. Podczas najbliższych wydarzeń będzie można poznać losy szpiegów w dawnej Bydgoszczy oraz odkryć tajemnice miasta w okresie staropolskim.

Podczas najbliższego Tematycznego Spaceru Historycznego, zaplanowanego na sobotę, 24 lipca jego uczestnicy dowiedzą się, kim byli „Szpiedzy i agenci w dawnej Bydgoszczy”. Jedną z niezwykle barwnych postaci z tego grona był major Jan Żychoń z bydgoskiej jednostki wywiadowczej – oficer słynnej „Dwójki” (wywiad Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polskiego). To on opracował plan „Akcji Wózek”, czyli inwigilacji przesyłek pocztowych przewożonych koleją z Niemiec do Prus i Gdańska przez polskie Pomorze. O tym bohaterskim oficerze opowie Krzysztof Drozdowski. Spacer rozpoczyna się o godzinie 12:00 przy gmachu głównym Muzeum Okręgowego (ul. Gdańska 4).

31 lipca pospacerujemy natomiast „Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy”. – Przewodnikiem będzie Józef Łoś, archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w MOB. Wraz z nim będziemy odkrywać najdawniejsze Stare Miasto. Początek 0 12:00 przy ul. Mennica 2 – informuje muzeum. W pierwszą sobotę sierpnia odbędzie się natomiast interesujący spacer „Szlakiem bydgoskiego browarnictwa”, a 21 sierpnia w ramach wydarzenia organizowanego przez MOB będzie można odwiedzić niedostępne na co dzień miejsca związane z historią „Kolejowej Bydgoszczy”.

– Warto już rezerwować miejsca na te atrakcje – zachęcają muzealnicy. Bilet wstępu do muzeum, umożliwiający wzięcie udziału w spacerze kosztuje 8 zł. Można go kupić w kasie Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 (z wyjątkiem poniedziałków) lub płacąc przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497 (w tytule należy wpisać: Wstęp do MOB – NAZWA WYBRANEGO SPACERU – imię i nazwisko osób uczestniczących oraz numer telefonu).

Wszelkie informacje dotyczące spacerów można uzyskać pisząc e-mail na adres: nauka@muzeum.bydgoszcz.pl. Liczba uczestników jest ograniczona – decyduje kolejność zakupu biletów! Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania spacerów, jeśli nie zgłosi się odpowiednia liczba uczestników.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści