Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMyślęcinek zamknięty do odwołania. LPKiW precyzuje, gdzie nie wolno się poruszać
Myślęcinek-JW
01.04.2020 | 09:58

Myślęcinek zamknięty do odwołania. LPKiW precyzuje, gdzie nie wolno się poruszać

Na zdjęciu: Teren LPKiW jest zamknięty do odwołania.

Fot. JW/archiwum

Od 1 kwietnia do odwołania zamknięty jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku.

Zamknięcie największego bydgoskiego parku jest związane z wprowadzeniem przez rząd nowego rozporządzenia dotyczącego ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zgodnie z jego zapisami (rozdział 7, paragraf 17), w okresie od dnia 1 kwietnia 2020 do dnia 11 kwietnia 2020 roku zakazuje się korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż.

Zobacz również:

Wyniki konsultacji na temat Myślęcinka

Zakaz nie obejmuje wykonywania czynności zawodowych, zadań służbowych lub pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonych na tych terenach, a także działań wynikających z konieczności ochrony zdrowia i życia ludzi oraz, wobec braku innych rozwiązań, zapewnienia bezpieczeństwa powszechnego lub ochrony interesu publicznego, a także wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu.

Nowe przepisy sprawiły, że od 1 kwietnia 2020 do odwołania całkowicie zamknięty zostaje teren Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” wraz ze wszystkimi ośrodkami (m.in. Ogród Botaniczny, zoo, Ośrodek Rekreacji Konnej). – Prosimy o dostosowanie się do obostrzeń, niewchodzenie na teren parku i pozostanie w domach! Łamanie zakazu grozi konsekwencjami finansowymi! – informuje LPKiW. Warto dodać, że zamknięcie Myślęcinka oznacza też brak możliwości tranzytowego przemieszczania się ulicą Hippiczną i Konną (znajdującymi się na terenie LPKiW) czy przylegającym do parku ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż ulicy Gdańskiej.

Jak informuje LPKiW, granice parku są wyznaczone w sposób następujący: od zachodu tworzą ją Trakt Gdański wzdłuż ulicy Gdańskiej oraz tereny wzdłuż ulicy Gdańskiej przy zoo, parkingach, punktach gastronomicznych do ulicy Jeździeckiej – z wyłączeniem terenu BCTW. Od północy – ulica Jeździecka do ulicy Hipicznej
ulica Hipiczna po prawej stronie patrząc od ulicy Rekreacyjnej wraz z terenem KPCEE i źródełkiem, a od zachodu i południa – ulica Rekreacyjna. Ulice Rekreacyjna i Jeździecka są drogami publicznymi poza obszarem parku, dlatego też nie obejmuje ich wprowadzony zakaz.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość
Tomek

Zakaz nie obejmuje […] działań wynikających z konieczności ochrony zdrowia i życia ludzi. Spacer, bieganie czy jazda na rowerze są zdrowe, w związku z czym powinny być dozwolone.

Powiązane treści