Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

MZK kupuje nowe autobusy. Przyjadą w przyszłym roku

Dodano: 01.08.2023 | 11:06

Na zdjęciu: MZK po kilku latach pozyska nowe pojazdy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Miejskie Zakłady Komunikacyjne ogłosiły przetarg na zakup 12 autobusów przegubowych. Pojazdy mają być napędzane silnikiem Diesla.

Dziś (1 sierpnia) MZK uruchomiły postępowanie, w którym wyłonią dostawcę nowych autobusów. Będą to 18-metrowe pojazdy przegubowe zasilane olejem napędowym; muszą one spełniać normę EURO 6, a ich rok produkcji ma być nie starszy niż 2024. Przewoźnik zaznacza, że autobusy mają być dostarczane w przeciągu 320 dni od daty podpisania umowy: pierwsze cztery powinny pojawić się w 260 dni po zawarciu kontraktu, a cztery ostatnie powinien przybyć do Bydgoszczy mniej więcej na przełomie lata i jesieni przyszłego roku.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, nowe autobusy mają zabierać co najmniej 135 pasażerów i mieć minimum 40 miejsc siedzących. Będą oczywiście w pełni niskopodłogowe i wyposażone w porty USB, WiFi, monitoring i system informacji pasażerskiej (w jej skład wejdą cztery sztuki ramek w formacie A3 dostarczone przez MZK). Termin otwarcia ofert ustalono na 29 sierpnia (może on ulec przesunięciu).

Zakup 12 nowych autobusów będzie oznaczał pozbycie się przez miejskiego przewoźnika Mercedesów Conecto G, które wyjechały na bydgoskie ulice w latach 2009-2011. Warto dodać, że MZK ostatni raz kupiły nowy tabor w 2020 roku – wtedy na stanie MZK pojawiło się osiem Solarisów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Central Park w sercu Fordonu. Czy społeczne marzenie się spełni?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bart1728
bart1728
8 miesięcy temu

ostatni zakup to mercedesy dostarczone w roku 2022, również 12 sztuk