Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na co zwrócić uwagę wybierając ginekologa?

Dodano: 27.06.2019 | 17:49

Na zdjęciu:

Fot.

Dobry ginekolog, do którego masz pełne zaufanie i z którym swobodnie można rozmawiać o wszelkich dolegliwościach intymnych, to skarb. Jak znaleźć kompetentnego specjalistę, do którego będziesz chodzić latami? Na co zwrócić uwagę, decydując się na wybór gabinetu ginekologicznego? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Wizyta w gabinecie ginekologicznym u wielu pań budzi dyskomfort, który powoduje naturalną bariera wstydu przed pokazaniem miejsc intymnych lub rozmową na temat wstydliwych dolegliwości ze strony układu płciowego. Dlatego właśnie należy szukać specjalisty, który potrafi zminimalizować dyskomfort do minimum i w profesjonalny sposób pomóc swojej pacjentce.

Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Przede wszystkim należy zacząć od zasięgnięcia porady wśród innych kobiet. Można poszukać opinii na temat danego gabinetu na forach internetowych lub po prostu popytać wśród znajomych, u kogo same się leczą. Nie należy jednak zapominać, że każda kobieta ma inne oczekiwania i lekarz, który odpowiada np. twojej siostrze, niekoniecznie będzie odpowiedni dla ciebie. Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z pomocy wyszukiwarki dostępnej na stronie tourmedica.pl. Można tu znaleźć lekarza cieszącego się nienaganną opinią, przyjmującego w pobliżu miejsca twojego zamieszkania. Kolejnym kryterium wyboru powinien być również powód, dla którego udajesz się do specjalisty. Nie każdy lekarz ginekolog specjalizuje się np. w leczeniu niepłodności albo będzie w stanie przeprowadzić taką operację, jak np. laserowa plastyka pochwy – popularny zabieg ginekologii estetycznej.

Na co zwrócić uwagę podczas pierwszej wizyty?

Gabinet ginekologiczny powinien być urządzony w taki sposób, by zapewnić pacjentom komfort i zminimalizować naturalne uczucie skrępowania. Powinien posiadać osobną przebieralnię, z toaletą, umywalką oraz bidetem – do dyspozycji pacjentek powinny być preparaty przeznaczone do higieny intymnej oraz jednorazowe fartuchy i klapki lub ochraniacze na obuwie. Dobry ginekolog przed przystąpieniem do badania przeprowadzi z nową pacjentką pełny wywiad dotyczący jej stanu zdrowia, przebytych chorób, aktualnych dolegliwości czy przyjmowanych leków. Ponadto rzetelnego specjalistę cechuję otwartość na pytania pacjentek oraz cierpliwe objaśnianie niezrozumiałych zagadnień. Oprócz komfortu fizycznego, lekarz powinien również dbać o komfort psychiczny swoich pacjentek. Powinien cechować się dyskrecją oraz profesjonalizmem. Jeśli lekarz w twojej obecności lub – co gorsza podczas badania – pozwala sobie na niestosowne uwagi lub sprawia, że czujesz się niezręcznie, absolutnie masz prawo postawić granicę. Możesz wymagać dostosowania się do twoich potrzeb. To ty masz się czuć komfortowo przez cały czas trwania wizyty. Lekarz ginekolog, jak każdy z nas, ma prawo do swoich osobistych poglądów, jednak nie powinny one w żaden sposób przekładać się na jego pracę. Jeśli odmawia wystawienia recepty na antykoncepcję hormonalną, a ty jesteś do niej absolutnie przekonana, znajdź innego lekarza. Odradzanie jakichkolwiek form terapii powinno być dyktowane względami medycznymi, a nie czynnikami światopoglądowymi.

Reasumując – nie bój się rezygnować z usług lekarza, który w jakikolwiek sposób nie spełnia twoich oczekiwań. Szukaj, aż znajdziesz takiego specjalistę, który w pełni będzie Ci odpowiadał.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments