Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -2 • L -3
3C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Długiej i Pod Blankami ma być jaśniej. Jest przetarg na nowe lampy
Długa Bydgoszcz - SF
04.11.2019 | 11:23

Na Długiej i Pod Blankami ma być jaśniej. Jest przetarg na nowe lampy

Na zdjęciu: Na ulicy Długiej mają zostać zamontowane nowe, jaśniejsze oprawy.

Fot. Szymon Fiałkowski

ZDMiKP szuka wykonawcy przebudowy oświetlenia przy ulicy Długiej i postawienia lamp na tonącej obecnie w ciemności ulicy Pod Blankami.

Ulica Długa – jeden z najważniejszych szlaków komunikacyjnych Starego Miasta, stający się coraz bardziej atrakcyjną lokalizacją – jest obecnie oświetlony stylowymi latarniami. Zamontowane w nich żarówki dają jednak niezwykle słabe światło, przez co na trakcie pomiędzy Zbożowym a Wełnianym Rynkiem po zmroku jest dość ciemno. Mroczna ulica nie zachęca do jej odwiedzin, na co – zwłaszcza w okresie jesienno/zimowym – skarżyli się przedsiębiorcy prowadzący przy niej sklepy czy lokale gastronomiczne.

Zapowiedź zmiany oświetlenia na Długiej padła w zeszłym roku. W ramach pilotażu jedną z nowych opraw, emitującej białe światło zamontowano przy wejściu do pubu Prolog i London Pubu. W ogłoszonym pod koniec października postępowaniu ZDMiKP poszukuje wykonawcy na montaż 21 nowych stylowych opraw ze źródłem oświetlenia typu LED.

Elementem przetargu jest także montaż nowych latarni przy ulicy Pod Blankami. Według dokumentacji, na nieoświetlonym do tej pory fragmencie ulicy postawione zostaną cztery nowe lampy – po jej południowej stronie. Oprawy na ulicę Pod Blankami będą pochodzić z demontażu dotychczasowego oświetlenia ulicy Długiej. Warto dodać, że o przyspieszenie prac nad oświetleniem apelowali twórcy fanpage „Ciemno jak Pod Blankami”. Poza montażem oświetlenia, chcą oni także poprawy bezpieczeństwa na ulicy poprzez remont jej nawierzchni i montaż progów zwalniających. Ponadto, liczą oni na ustawienie koszy na śmieci.

Postępowanie trwa do wtorku, 5 listopada. Wykonawca ma zrealizować zamówienie w przeciągu od 40 do 60 dni kalendarzowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści