Bydgoszcz
16C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 17 • L 14
25C
Pon
24C
Wt
27C
Sr
24C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINa „dziesiątce” na trzeciego. Niebezpieczne zachowanie kierowcy! [WIDEO]
16.06.2019 | 11:38

Na „dziesiątce” na trzeciego. Niebezpieczne zachowanie kierowcy! [WIDEO]

Na odcinku drogi krajowej nr 10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem niemal co tydzień dochodzi do zdarzeń drogowych. W tym roku zginęły na niej już trzy osoby. Nadal jednak zdarzają się kierowcy, którzy dla kilku minut zaoszczędzonego czasu ryzykują życie – swoje i innych.

W 2019 roku informowaliśmy o trzech tragicznych zdarzeniach na obwodnicy Bydgoszczy. 8 lutego w okolicy Wypalenisk kierujący samochodem osobowym zginął na miejscu po zderzeniu z ciężarówką. Miesiąc później doszło do zdarzenia, które wstrząsnęło Bydgoszczą – na wysokości Dybowa, w wyniku kraksy czterech aut zginęła prezes Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Magdalena Kwiatkowska. Ostatni śmiertelny wypadek miał miejsce w maju – 12 maja, w trakcie opadów deszczu kierujący samochodem osobowym uderzył w ciężarówkę. Prowadzący opla obywatel Ukrainy zmarł.

Do czasu wybudowania drogi ekspresowej S10 – której losy finansowania są nieznane, co wpływa na określenie jakichkolwiek terminów startu prac – kierowcy z całej Polski muszą podróżować jednojezdniowym odcinkiem „dziesiątki”. Pomimo że wielu ma świadomość, że jest to droga, na której trzeba zachować szczególną ostrożność, nie brakuje na niej śpieszących się amatorów brawurowej jazdy.

Jeden z przykładów bezmyślnego zachowania został zarejestrowany w mijającym tygodniu przez jednego z kierowców, który umieścił film z samochodowego wideorejestratora na serwisie YouTube. Rzecz dzieje się na odcinku „10” pomiędzy Solcem Kujawskim, a Przyłubiem. Przedstawia on zachowanie kierującego służbowym volkswagenem up, który jadąc w kierunku Bydgoszczy zdecydował się wyprzedzić cysternę na łuku drogi, zmuszając do zjechania na pobocze dwóch aut, poruszających się w stronę Torunia. Refleks kierowców pozwolił im uniknąć tragicznego zdarzenia. Na kanale można znaleźć też film z innego odcinka DK 10, na którym odbywa się podobny manewr wyprzedzania „na trzeciego”.

0 0 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] m.in. patrolowanie tras, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych wypadków i często łamane są przepisy ruchu drogowego, ale także miejsc o dużym natężeniu ruchu. Funkcjonariusze zostali wyposażeni w trzy […]

Powiązane treści