Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na konferencji w „Budowlance” opowiadano o zmieniającej się Bydgoszczy

Dodano: 23.11.2019 | 20:00

Na zdjęciu: Przedstawiciele firmy Arkada Invest - jednego z czołowych deweloperów, działających na bydgoskim rynku mieszkaniowym - opowiedzieli o swoich najciekawszych realizacjach, w tym powstającym budynku Balaton Apartamenty przy ulicy Gajowej.

Fot. mat. prasowe

20 listopada w Zespole Szkół Budowlanych odbyła się konferencja „Zmieniająca się Bydgoszcz – trendy w budownictwie”. Wydarzenie było jednym z elementów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Zaproszenie na konferencję przyjęli przedstawiciele firm budowlanych, bydgoskich uczelni, związków pracodawców (wiceprezes Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Lewiatan Janusz Niewiadomski) a także starszy wizytator Iwona Andrzejewska oraz prezes Pomorsko-Kujawskiej Izby Budownictwa Andrzej Cieślik. Wszystkich zebranych przywitała Magdalena Popielewska – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nadchodzi tydzień przedsiębiorczości. W Budowlance konferencja o trendach w bydgoskim budownictwie


Pierwszym z prelegentów wydarzenia był Radosław Wosik z firmy EBUD-DOM. Przedstawiciel bydgoskiego dewelopera przedstawił inwestycję Rezydencja No.13, która powstała na ulicy Czerwonego Krzyża. W wysoko ocenianej za jakość architektury realizacji powstały apartamenty z hotelowymi udogodnieniami, takimi jak strefa SPA z sauną na podczerwień czy tężnia dostępną wyłącznie dla mieszkańców.

Na konferencji w "Budowlance" opowiadano o zmieniającej się Bydgoszczy

Zobacz również:

Zachodnia Pierzeja Starego Rynku do odbudowy. Nowatorska wizja inwestycji

Opis budowy Trasy Uniwersyteckiej przedstawił Arsen Babachanian z firmy Gotowski. Najważniejszym aspektem tego przedsięwzięcia była oryginalna konstrukcja – most z pylonami  o wysokości 68,7 m ukształtowanymi w formie przenikających się podków o kształtach liter greckich alfa i omega. Inżynierowie z firmy Alstal: Karolina Niewiadoma, Michał Jankowski i Maciej Dobroliński opisali budowę nowej Astorii – basenu olimpijskiego z 10 torami o zmiennej głębokości od 2 do 6 metrów, z ruchomym dnem i pomostem. W kompleksie powstającym przy Królowej Jadwigi zostanie zlokalizowana też strefa odnowy biologicznej z sauną na podczerwień, sale konferencyjno-szkoleniowe, siłownia oraz przystań kajakową z warsztatem napraw szkutniczych.

Przedstawiciele firmy Arkada Invest – jednego z czołowych deweloperów, działających na bydgoskim rynku mieszkaniowym – opowiedzieli o swoich najciekawszych realizacjach, w tym powstającym budynku Balaton Apartamenty przy ulicy Gajowej. Arkada podkreśla, że ten budynek jest skierowany do klientów szukających wyjątkowego miejsca do życia, z dużym tarasem, z którego roztaczać się będzie piękny widok na park i wodę. Sylwia Kapczyńska oraz Zbigniew Rogowski z Grupy KWK Construction w swoim wystąpieniu poruszyli aspekty związane z budową najwyższego budynku mieszkalnego w województwie kujawsko-pomorskim – 20-kondygnacyjnego River Towers. Obiekt zlokalizowany przy Brdzie, nieopodal hali Immobile Łuczniczka i lodowiska Torbyd zmienił krajobraz Bydgoszczy. Przedstawciele KWK opowiadali o River Towers jako o budynku, który wprowadza miasto w nową erę budownictwa, a także mówili o przełamywaniu barier konstrukcyjnych oraz o hotelowych standardach.

Kolejny prelegent – Waldemar Saj z firmy Saj Geodeta – opowiedział o czynnościach geodezyjnych wykonywanych przy realizacji wszelkiego typu inwestycji budownictwa ogólnego, przemysłowego, komunikacyjnego. Łukasz Jędrzejczyk oraz Hubert Iciek z firmy Lech opowiedzieli o najciekawszej i najnowocześniejszej realizacji firmy – osiedlu Perłowa Dolina. Budynek przy ulicy Orlej charakteryzuje się niespotykaną dotąd architekturą budynku, która nadaje nowy trend urbanistyczny w Bydgoszczy i zapewnia rozpoznawalność i niepowtarzalność inwestycji. Maciej Świerczyński zaprezentował networking jako sposób współpracy w branży budowlanej, a Janusz Brzószczyk z firmy Bud-Service przedstawił nowoczesne materiały wykończeniowe wykorzystywane we wnętrzach.

W trakcie konferencji podkreślano, że architektura mieszkaniowa najczęściej ukierunkowana jest na wygodę i harmonię z naturą. Podczas prezentacji realizowanych przedsięwzięć zwracano uwagę na wygląd zewnętrzny budynków, który opiera się na nietuzinkowych elewacjach – ich kolorystyka jest wkomponowana w otoczenie. Godne uwagi były też prezentowane bryły budynków, które stają się architektonicznymi dziełami sztuki. Ważnym aspektem jest także proekologiczne podejście do kwestii budownictwa obniżające koszty eksploatacji. Nowoczesne domy stają się przyjazne środowisku, poprzez zastosowanie rekuperacji, nowoczesnych elewacji zmniejszających zużycie energii. Jednym z prekursorów energooszczędnych rozwiązań w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym jest warszawska pracownia architektoniczna MG Projekt.

Podczas konferencji odbywały się także targi pracy przygotowane dla uczniów oraz zaproszonych studentów z UTP. – Gościliśmy lokalnych przedsiębiorców z branży budowlanej, architektów, geodetów oraz projektantów wnętrz. Oferty pracy dotyczyły m in. takich stanowisk, jak: geodeta, sprzedawca, architekt, projektant, renowator czy pracownik techniczny. Wśród wystawców byli: hurtownia materiałów budowlanych EDUOBUD, myModulo, UNIMO, Klimat Solec, GEO-INWEST, Alstal, ADM., Yellow Frog – przekazuje ZSB.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments