Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Miedzyniu stanął pierwszy w województwie książkomat

Dodano: 02.12.2021 | 12:56

Na zdjęciu: Książkomat na Miedzyniu to pierwsze takie urządzenie w Bydgoszczy i województwie.

Fot. nadesłane

Na Miedzyniu będzie można wypożyczyć książkę o każdej porze dnia i nocy. Przy bibliotece stanął książkomat, umożliwiający skorzystanie z jej zbiorów przez całą dobę. Realizacja zadania była możliwa dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Pomysł ustawienia książkomatu przy Filii nr 7 WiMBP, znajdującej się przy ulicy Nakielskiej 175a, wyszedł od jej kierownik Joanny Wolańskiej. Został on zgłoszony w zeszłym roku do głosowania na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego: dzięki głosom miedzynian znalazł się wśród zwycięskich zadań.

Książkomat zapewni wygodny i całodobowy dostęp do zbiorów biblioteki. Jak przekonują autorzy projektu, to ułatwienie dla osób, które nie mogą odwiedzić biblioteki w godzinach jej otwarcia. Książkomat działa na podobnej zasadzie co paczkomat. Czytelnik zamawia książkę, a bibliotekarz wyszukuje ją i umieszcza w książkomacie. Po zeskanowaniu przez czytelnika karty na skanerze urządzenia, otwiera się skrytka z zamówioną książką.

We wtorek, 30 listopada książkomat został dostarczony do miedzyńskiej biblioteki. Jak podkreśla kierownik Wolańska, to pierwsze takie urządzenie w Bydgoszczy i województwie. – Książkomat został już ustawiony w odpowiednim miejscu. Trwa informatyczne konfigurowanie urządzenia. Wkrótce będzie można z niego można skorzystać – informuje Rada Osiedla Miedzyń-Prądy.

Obecnie trwa głosowanie w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 1 do 30 grudnia będzie można głosować na 337 pomysłów. Na tę liczbę składają się 243 projekty osiedlowe, 76 tzw. małych projektów społecznych oraz 18 pomysłów o zasięgu ponadosiedlowym. Najwięcej koncepcji pochodzi z Nowego – 19 i Starego Fordonu – 16. W czołówce są jeszcze Śródmieście i Błonie (po 15 projektów). Głosowanie w głównej mierze odbędzie się przez internet. Na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO dostępny jest już formularz, który przeprowadzi nas przez procedurę oddania głosu. Mieszkańcy mogą oddać po jednym głosie na każdy rodzaj projektów (osiedlowy/ponadosiedlowy/społeczny). Projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, zostaną wpisane do budżetu miasta na 2022 rok.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments