Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiNa pomoc drogową można liczyć zawsze i wszędzie. Bez względu na okoliczności
23.04.2021 | 09:00

Na pomoc drogową można liczyć zawsze i wszędzie. Bez względu na okoliczności

Na zdjęciu: Pomoc drogowa niejednokrotnie znajduje się w pakiecie razem z ubezpieczeniem pojazdu.

Fot. mat. autora

Wyjeżdżając samochodem w jakimkolwiek celu – od służbowej delegacji do rodzinnych wakacji – mało kto spodziewa się jakichkolwiek kłopotów. Każdy kierowca ma nadzieję, że bez przygód uda się dotrzeć do celu. Nieważne, czy znajduje się on niespełna godzinę jazdy od miejsca startu, czy trzeba się przygotowywać na wiele godzin spędzonych za kółkiem. Niestety nie zawsze wszystko przebiega gładko. Wtedy trzeba wiedzieć, jak i u kogo zapewnić sobie pełne, profesjonalne wsparcie.

Są w tej branży firmy, które świadczą swoje usługi nie tylko w Polsce, ale wręcz całej Europie

Pomoc drogowa niejednokrotnie znajduje się w pakiecie razem z ubezpieczeniem pojazdu. Jednak w praktyce jedynie niewielka część zmotoryzowanych decyduje się na wykupienie takiej możliwości. Wychodzą z dość rozsądnego założenia, że jeżdżą odpowiedzialnie i nie spowodują wypadku. A jeśli coś się stanie, to jednorazowa opłata wyjdzie taniej niż „abonament” na pomoc, z której prawie w ogóle się nie korzysta. Dlatego kiedy już dojdzie do poważnej awarii jedyne, co im pozostaje, to szybki telefon do jednej z wielu firm świadczących usługi z zakresu pomocy drogowej. Teoretycznie im bliżej miejsca zdarzenia znajduje się wypadowa, tym szybciej zjawią się fachowcy z lawetą i pozostałym sprzętem. W praktyce lepiej zapisać sobie kontakt do jednej zaufanej firmy, niż sprawdzać kompletnie nieznane przedsiębiorstwa. Tym bardziej, że niektórzy drogowcy nadal traktują kierowców w potrzebie jak cytrynę do wyciśnięcia.

Więcej niż laweta. Pomoc drogowa często może naprawić samochód na miejscu

Nawet jeżeli auto zatrzyma się na jakimś kompletnym odludziu, zawsze jest cień szansy że uda się je przywrócić do stanu używalności. W takim przypadku będzie można w miarę bezstresowo kontynuować podróż, a nie całkowicie zmieniać wcześniejsze plany. Holowanie do mechanika traktuje się jako ostateczność, po którą sięga się w momencie, kiedy wszystkie pozostałe sposoby oraz narzędzia okażą się niewystarczające. W serwisie https://pomocdrogowa-wroclaw.eu/ można dokładnie sprawdzić, co znajduje się na wyposażeniu nowoczesnej lawety. Warto zwrócić uwagę, że są w pełni przystosowane do przewożenia pojazdów z kompletnie różnych kategorii. Od japońskich ścigaczy, amerykańskich chopperów czy motocykli z koszem, przez samochody osobowe różnorodnych gabarytów, aż po dostawcze furgonetki i transportowe VAN-y. Kierowcy niekoniecznie przygotowują się na każdy scenariusz, a pomoc drogowa wręcz musi tak postępować.


Podobne wpisy

Powiązane treści