Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Rynku w Starym Fordonie rozpoczęto układanie nawierzchni. Kiedy zakończą się prace?
rynek stary fordon
28.10.2021 | 13:12

Na Rynku w Starym Fordonie rozpoczęto układanie nawierzchni. Kiedy zakończą się prace?

Na zdjęciu: Układanie kostki brukowej rozpoczęto od terenu przy kościele św. Mikołaja.

Fot. ZDMiKP

Na rewitalizowanym Rynku w Starym Fordonie rozpoczęto układanie kostki brukowej. Prace nad odnową placu mają zakończyć się wiosną.

Przebudowa najważniejszego placu w Starym Fordonie wystartowała w lipcu. Wykonawca robót – firma Steinbudex – dokonał już przesunięcia pomnika upamiętniającego poległych mieszkańców Fordonu o 14 metrów w stronę kościoła św. Mikołaja. Monument został dodatkowo oczyszczony; uzupełniono też jego brakujące i zniszczone elementy. ZDMiKP zapowiada, że nastąpi też jego zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi.
W tym tygodniu betonowana była płyta przyszłej fontanny. Docelowo będzie ona miała formę płytkiej, 5-centymetrowej niecki o średnicy ok. 22 metrów. W późniejszym etapie zamontowane zostaną jeszcze dysze i elektronika. – Poziom płyty rynku i niecki będą połączone. Umożliwi to korzystanie z całej powierzchni rynku przy wyłączonych dyszach lub wypełnienie całej niecki wodą – zaznaczają bydgoscy drogowcy.

Na płycie rynku rozpoczęto układanie nawierzchni z kostki brukowej. Na początku pojawia się ona przy kościele św. Mikołaja. Przy okazji trwają też prace przy odwodnieniu. Po wykonaniu wszystkich robót przy nawierzchni pojawią się jeszcze dodatkowo lampy uliczne, więcej zieleni, mała architektura oraz szereg innych rozwiązań podnoszących estetykę tego miejsca.

CZYTAJ TAKŻE: Napad na bydgoskiego księdza. Sprawca użył łomu i kastetu

Jak przekazują drogowcy, obecnie trwa przygotowanie wariantowej koncepcji wyeksponowania tzw. „grobu popielnicowego” (sprzed 2500 lat). – Został on odnaleziony w tym miejscu w trakcie prac archeologicznych. Rozważane są różne lokalizacje zarówno w obszarze płyty, jak i poza nią – czytamy w komunikacie ZDMiKP.

Remont Rynku ma zakończyć się wiosną przyszłego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści