Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNapad na bydgoskiego księdza. Sprawca użył łomu i kastetu
napad na księdza Bydgoszcz
28.10.2021 | 12:39

Napad na bydgoskiego księdza. Sprawca użył łomu i kastetu

Na zdjęciu: Zatrzymany 29-latek napadł na księdza w minioną niedzielę (29 października).

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Fordonu zatrzymali 29-latka, który napadł na księdza. 29-latek zagroził kapłanowi kastetem i łomem.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (24 października) przed godziną 20:00. Wówczas dyżurny z bydgoskiej policji otrzymał informację o pobiciu księdza na jednej z bydgoskich plebani. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali duchownego, który opowiedział im o całym zajściu.


CZYTAŁ TAKŻE: Drogowcy wybrali nowego przewoźnika dla kilkunastu linii autobusowych. Irex-Trans kończy pracę w Bydgoszczy


Z jego relacji wynikało, że około godziny 19:30 na domofon plebani zadzwoniła osoba z prośbą o pomoc. Ksiądz wyszedł do niej. W progu drzwi zauważył mężczyznę, który w jednej ręce trzymał łom, natomiast na drugiej ręce miał założony przedmiot przypominający kastet. Mężczyzna ten zażądał wydania pieniędzy. Ksiądz dał mu 10 złotych. To jednak było za mało, więc mężczyzna zażądał więcej, uderzając go przy tym w twarz. Zaatakowany ksiądz cofnął się i zdążył zamknąć drzwi przed kolejnym ciosem. Napastnik uciekł. Pokrzywdzony miał rozciętą wargę i uskarżał się na bolesność szczęki. Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie, które zabrało księdza do szpitala – opisuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Fordonu. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców osiedla Siernieczek. Już w poniedziałek po południu policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanego, gdy spacerował z psem. – 29-latek był dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ był już wcześniej notowany do podobnych przestępstw. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu – dodaje Słomski.
Śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. To jednak nie było wszystko. Funkcjonariusze udowodnili mu także kradzież z włamaniem. – Okazało się, że tego samego dnia włamał się do jednej z firm na ulicy Przemysłowej w Bydgoszczy. Niemniej jednak, niczego nie zdołał ukraść. Dodatkowo 29-latek będzie też odpowiadać przed sądem za uszkodzenie płotu. Przestępstw tych dokonał w warunkach „recydywy” co wiąże się ze znacznym podwyższeniem kary – przyznaje komisarz.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po przesłuchaniu 29-latka postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Natomiast dzisiaj (28 października) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Na żywca
Na żywca
6 miesięcy temu

Zamknęli Robin Huda ze Wschóda