Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNa UKW będzie można studiować prawo. Wystartowała rekrutacja
UKW Bydgoszcz
08.07.2021 | 10:55

Na UKW będzie można studiować prawo. Wystartowała rekrutacja

Na zdjęciu: Rekrutacja na prawo na UKW potrwa do 10 września.

Fot. Szymon Fiałkowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rozszerza swą ofertę dla maturzystów – od dziś rejestrować można się na pięcioletnie studia magisterskie na kierunku prawo.

Zgodę na włączenie prawa do oferty edukacyjnej UKW wydała Państwowa Komisja Akredytacyjna, a potwierdziło ją trzy dni później Ministerstwo Edukacji i Nauki. – Uruchomienie nowego kierunku wieńczy kilkuletnie starania o jego powołanie. W ofercie maturzyści znajdą pięcioletnie studia magisterskie, zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym – przekazuje rzecznik prasowy UKW Tomasz Zieliński.

UKW chce dać wszystkim zainteresowanym szansę na studiowanie prawa na bydgoskim uniwersytecie, dlatego rekrutacja na ten kierunek trwać będzie do 10 września. Uczelnia oferuje atrakcyjną ofertę dla tych, którzy wybiorą tryb zaoczny – koszt semestru zajęć na kierunku to dwa tysiące złotych.


CZYTAJ TAKŻE: UTP otwiera nowe kierunki


Prawo na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego ma profil praktyczny. Oznacza to, że program przewiduje wiele godzin praktyk w instytucjach, w których prawnicy znajdują zatrudnienie. Podpisaliśmy wiele umów o współpracy z sądami, prokuraturami oraz urzędami administracji. Wykładowcy to praktycy, którzy mają codzienną styczność z zagadnieniami, o których uczyli będą studentów – wyjaśnia rzecznik prasowy UKW.

Kierunek prawo dołącza do prowadzonych już od lat w Instytucie Prawa i Ekonomii kierunków, takich jak prawo w biznesie, administracja, ekonomia oraz kryminologia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści