Bydgoszcz
21C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 19
15C
Sob
15C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
12C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNa wyrok jeszcze trzeba poczekać. Odroczona sprawa zabójstwa w pobliżu dworca PKP
Tomasz B. - zabójstwo na Dworcowej, początek procesu_SF
07.01.2019 | 16:39

Na wyrok jeszcze trzeba poczekać. Odroczona sprawa zabójstwa w pobliżu dworca PKP

Sąd wyznaczył już nowy termin rozprawy. Odbędzie się ona na początku lutego.

Na zdjęciu: Tomasz B. usłyszał dwa zarzuty: zabójstwa oraz znieważenia funkcjonariusza Służby Więziennej.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Miały być mowy stron i wyrok, tymczasem sprawa zabójstwa 24-letniego pracownika Pesy w pobliżu dworca kolejowego Bydgoszcz Główna zakończy się dopiero na początku przyszłego miesiąca.

Bydgoski Sąd Okręgowy musiał odroczyć wydanie wyroku w sprawie Tomasza B. Zdaniem sporządzających akt oskarżenia śledczych z prokuratury Bydgoszcz – Północ, to właśnie on miał w lipcu 2017 r. zabić 24-letniego Dawida, pracownika Pesy. To nie koniec, bo mężczyźnie postawiono jeszcze jeden zarzut dotyczący znieważenia funkcjonariusza Służby Więziennej. 28-latek konsekwentnie nie przyznaje się do winy.

Powodem decyzji o odroczeniu wyroku jest fakt, że Tomasz B. kilkanaście tygodni temu został przeniesiony do innego aresztu. Jak udało nam się ustalić, B. obecnie przebywa w zakładzie karnym w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie), z którego był przewożony na wcześniejsze rozprawy. W poniedziałek, mężczyzny nie było obecnego na sali rozpraw, a jak zapewniał jego obrońca adw. Edmund Dobecki, miał zamiar uczestniczyć w tym posiedzeniu sądu.

Tomaszowi B. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. O wysokości wyroku, sąd zadecyduje 6 lutego, bo to właśnie wtedy ma odbyć się rozprawa, na której wygłoszone zostaną mowy stron i – wiele na to wskazuje – wydany zostanie wyrok.


Powiązane treści