Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Wyspie Młyńskiej powstaje nowy taras widokowy [WIDEO]
TARAS WIDOKOWY WYSPA MŁYŃSKA
19.07.2020 | 10:46

Na Wyspie Młyńskiej powstaje nowy taras widokowy [WIDEO]

Na zdjęciu: Taki widok na Wyspę Młyńską roztacza się z nowego tarasu widokowego w Bydgoszczy.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwają prace wykończeniowe jednego z najciekawszych elementów rewitalizowanych Młynów Rothera – czyli tarasu widokowego.

Jak przekazuje Urząd Miasta Bydgoszczy, taras będzie otaczał dach budynku od strony ulicy Mennica, spichrza mącznego oraz spichrza zbożowego. Wykonawca przygotowuje się do ułożenia desek oraz montażu pochwytów. – Konstrukcja biegnąca na szczycie gmachu liczyć ma łącznie około 48 metrów i ma szerokość niespełna 2 metrów. Taras widokowy znajdzie się około 17 metrów wyżej niż poziom podłogi na parterze. Zapewni dzięki temu doskonały widok m.in. na zakole Brdy, Wyspę Młyńska i Bydgoską Wenecję – podaje oficjalna strona miasta.

Zobacz również:

Zobacz zdjęcia z wnętrz Młynów Rothera

Na taras będzie można wejść, korzystając ze schodów lub windy zamontowanej wewnątrz stalowej antresoli. – Ciekawym elementem konstrukcyjnym dachu młyna są również systemowe przeszklenia umieszczone w części południowo-wschodniej (od strony spichrza mącznego). Zapewnią one doskonałe doświetlenie klatki schodowej ze stalową antresolą. Konstrukcja antresoli młyna jest wsparta na stalowych belkach ażurowych – podkreśla UMB.

Kompleks Młynów Rothera od dwóch lat przechodzi rewitalizację. Obecnie w spichrzach trwają przede wszystkim prace wykończeniowe. Układane są podłogi, montowana jest stolarka drzwiowa czy sufity. Do nowych funkcji przystosowywany jest budynek dawnych łazienek i kotłowni znajdujące się przy nowych tarasach, które zyskują impregnowane deski. Uznawanym za największą tego typu konstrukcje w Polsce tarasom będą towarzyszyć kaskadowe fontanny.

– Myślę, że wszyscy dostrzegamy tę różnicę. To jest wspaniała inwestycja i wielka szansa dla naszego miasta – podkreślał podczas niedawnego zwiedzania młynów prezydent Bydgoszczy Bruski. Dyrektor Parku Kultury – czyli instytucji, która zajmuje się działalnością kulturalną w rewitalizowanych Młynach – Sławomir Czarnecki podkreślał natomiast, że przygotowane są już plany wypełnienia wnętrz obiektów na Wyspie Młyńskiej – ich pierwsze szczegóły mamy poznać we wrześniu. – Wtedy też zaprosimy do konsultacji wybranych fragmentów programu i tego, co w tej przestrzeni ma się dziać, m.in. dla branż kreatywnych i co ma się dziać dla rodzin z dziećmi – mówił kilka tygodni temu. – Przygotowujemy się też do rozpisania konkursów architektonicznych, m.in. które odpowiedzą nam na pytanie jak te wnętrza zostaną zaaranżowane, jak wystawy zostaną zbudowane – dodał dyrektor Parku Kultury.

Zakończenie pierwszego etapu rewitalizacji Młynów – czyli prac w spichrzu zbożowym nastąpić ma we wrześniu br., a całkowity finisz inwestycji – w grudniu 2020. – Później rozpoczną się procedury odbiorów i uzbrajanie budynku, ale mamy nadzieję, że dotrzymamy tego terminu. Jesteśmy do tego w pełni zmobilizowani – podkreślał Michał Myzyk z firmy Budimex, która jest wykonawcą inwestycji. Urząd miasta zakłada, że w przyszłym roku obiekt będzie stopniowo udostępniany mieszkańcom. – Wiosną zaprosimy na taras z największą fontanną w Polsce, a pod hasłem „Młyny w budowie” – m.in. na warsztaty czy kameralne koncerty – zapowiada magistrat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści