Bydgoszcz
10C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 10 • L 10
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNowe oblicze Młynów Rothera. „Ja te młyny widzę ogromne, wypełnione ludźmi” [ZDJĘCIA]
25.06.2020 | 12:06

Nowe oblicze Młynów Rothera. „Ja te młyny widzę ogromne, wypełnione ludźmi” [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

W czwartek (25 czerwca) poinformowano o postępach prac związanych z rewitalizacją Młynów Rothera. 

Jeszcze przed zwiedzaniem obiektu, odbyła się krótka konferencja prasowa w której udział wzięli prezydent Rafał Bruski, dyrektor Parku Kultury Sławomir Czarnecki i przedstawiciel wykonawcy inwestycji – firmy Budimex – Michał Myzyk, kierownik budowy.

Myślę, że wszyscy dostrzegamy tę różnicę. To jest wspaniała inwestycja i wielka szansa dla naszego miasta – mówi Bruski. Dyrektor Parku Kultury nie ukrywa, że duża część pracy została już wykonana.

Ja te młyny widzę ogromne, wypełnione ludźmi. Mówi się często, że to będzie symbol miasta, ale miasto to ludzie

– dodaje Sławomir Czarnecki. Podkreśla, że są już koncepcje co do funkcjonowania Młynów Rothera. – Przygotowujemy się też do rozpisania konkursów architektonicznych, m.in. które odpowiedzą nam na pytanie jak te wnętrza zostaną zaaranżowane, jak wystawy zostaną zbudowane – przyznaje. Czarnecki podkreśla, że we wrześniu pojawią się szczegółowe informacje o koncepcjach i pomysłach. – We wrześniu zaprosimy też do konsultacji wybranych fragmentów programu i tego, co w tej przestrzeni ma się dziać, m.in. dla branż kreatywnych i co ma się dziać dla rodzin z dziećmi – mówi.

Przedstawiciel wykonawcy inwestycji – firmy Budimex podkreśla, że prace trwają od ponad dwóch lat. – Dużo pracy jest za nami, ale jeszcze więcej przed nami – nie ukrywa Michał Myzyk. Jak zaznacza, zakończenie prac w pierwszym etapie – spichrzu zbożowym nastąpić ma we wrześniu br., a całkowity finisz inwestycji – w grudniu 2020. – Później rozpoczną się procedury odbiorów i uzbrajanie budynku, ale mamy nadzieję, że dotrzymamy tego terminu. Jesteśmy do tego w pełni zmobilizowani – kończy.

Zobaczcie na zdjęciach, jak obecnie wyglądają Młyny Rothera.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści