[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji rady miasta. Tematów będzie kilka

Dodano: 30.11.2021 | 17:52

Na zdjęciu: Radni PiS poinformowali o wniosku dot. nadzwyczajnej sesji rady miasta podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Fot. Sebastian Torzewski

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli we wtorek wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Obrady mają dotyczyć kilku tematów.

Podczas sesji głos mają otrzymać przedstawiciele rad osiedli. – Teraz, gdy jest okres budżetowy, gdy rady osiedla także mogą się wypowiedzieć o inwestycjach, to najlepszy czas, żeby taka sesja się odbyła – wyjaśniał przewodniczący klubu PiS Jarosław Wenderlich, przypominając, że cały czas można składać poprawki do budżetu. Projekt został przedstawiony 9 listopada. Prezydent Bruski tłumaczył wówczas, że z powodu działań rządu takich jak wprowadzenie Polskiego Ładu, konieczne będzie „zaciskanie pasa”.

Oprócz kwestii rad osiedla radni Prawa i Sprawiedliwości chcą podczas sesji rozmawiać także o budowie spalarni odpadów niebezpiecznych. – Mieszkańcy nadal protestują, choć z powodu pandemii może nie jest to tak widoczne. Obie strony próbują argumentować na rzecz własnych racji. Dlatego sesja jest najlepszym miejscem. Osoby, które będą chciały się wypowiedzieć, będą miały taką możliwość – mówiła radna Grażyna Szabelska, dodając, że złoży także wniosek o przeprowadzenie rozprawy administracyjnej ws. inwestycji planowanej na terenach pozachemowskich.

Kolejną z kwestii poruszanych podczas sesji ma być stan płyty Starego Rynku. – Podczas obrad Komisji Rewizyjnej nikt z ratusza nie potrafił odnieść się do kwestii zarzutów, które Najwyższa Izba Kontroli postawiła w zakresie zwiększenia nadzoru nad ZDMiKP. Chcemy wyjaśnienia, kiedy wreszcie płyty na Starym Rynku będą wyglądać tak jak powinny – tłumaczył Wenderlich. Więcej o wspomnianej kontroli NIK ws. Starego Rynku pisaliśmy TUTAJ.

Ostatni temat, jaki ma zostać poruszony podczas sesji, to kwestia studium uwarunkowań przestrzennych, które było poddane konsultacjom do 31 sierpnia. – Pojawiają się różne nowe inicjatywy, są kwestionowane działania deweloperów. Nie chcemy być zaskoczeni tym, że dostaniemy nagle ten dokument i będzie musieli głosować – tłumaczył Wenderlich. W ubiegłym tygodniu swoje działanie – związane właśnie ze studium – zainaugurował Fordoński Ruch Oporu.

Przewodnicząca rady miasta Monika Matowska ma obowiązek zwołać sesję w ciągu siedmiu dni. Poprzedni wniosek o sesją nadzwyczajną PiS składał w marcu – wówczas radni dyskutowali m.in. o trasie Uniwersyteckiej, sporze z Komunalnikiem i oświetleniu ulicznym.

Radni PiS chcą nadzwyczajnej sesji rady miasta. Tematów będzie kilka
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleks
Aleks
1 rok temu

I bardzo dobrze ,ze powstaje nowa spalarnia ..serio nie widzicie ile jest odpadów wokół nas…BRAVOOOO