Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nagrody oraz podwyżki od burmistrza Koronowa. Kto i ile dostał?

Dodano: 12.02.2024 | 09:40

Na zdjęciu: Wniosek o udostępnienie danych złożył radny Stanisław Gliszczyński

Fot. IN / pixabay

Radny Rady Miejskiej w Koronowie Stanisław Gliszczyński wystosował wniosek do władz Koronowa dotyczący opublikowania kwot podwyżek i nagród finansowych jakie otrzymali pracownicy UM, osoby pełniące funkcje publiczne i kierownicy jednostek w ubiegłym roku. Kto jest rekordzistą?

W odpowiedzi już na wstępnie burmistrz Patryk Mikołajewski przekazał, że nie dysponuje on zgodą pracowników na publikowanie danych dotyczących ich wynagrodzenia. W maju 2023 roku wypłacono pracownikom UM 136 tys. 400 zł nagród. Najwięcej, bo 30 tys. zł dostały „osoby pełniące funkcje publiczne”. Po 6 tys. zł brutto dostali zastępcy burmistrza Koronowa Piotr Kazimierski i Sławomir Marszelski, a także skarbnik Marcin Kłodziński i sekretarz Aleksandra Szews. Po 3 tys. zł brutto nagrody otrzymali Jarosław Stoba (kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego) i Barbara Januszewska (kierownik Wydziału Finansowo-Budżetowego).

Referent więcej od inspektora

Jeżeli chodzi o podwyżki dla pracowników UM to najwyższa opiewa na kwotę 1 tys. 400 zł brutto miesięcznie. Co ciekawe otrzymał ją jeden z podinspektorów (najwyższa podwyżka wśród inspektorów to 874 zł brutto). Jeden z referentów otrzymał 1 tys. 206 zł brutto podwyżki miesięcznie. Najmniej otrzymał pracownik „pozostały”, bo tylko 53 zł brutto.

Burmistrz zarabia najwięcej

W przedstawionej tabeli jeżeli chodzi o osoby pełniące funkcje publiczne burmistrz nie wykazał kto i jakie konkretnie podwyżki dostał w 2023 roku. Podał ile zarabia dana osoba po podwyżce wynagrodzenia. Największe wynagrodzenie otrzymuje burmistrz Patryk Mikołajewski 17 tys. 35 zł brutto miesięcznie. Powyżej 10 tys. zł brutto zarabiają też: Sławomir Marszelski 11 tys. 920 zł brutto (zastępca burmistrza), Piotr Kazimierski 10 tys. 167 zł brutto (zastępca burmistrza), Marcin Kłodziński 14 tys. 591 zł brutto (skarbnik gminy), Aleksandra Szews 11 tys. 320 zł brutto (sekretarz gminy).

Po kilka tysięcy podwyżek miesięcznie

Radny Gliszczyński poprosił też o udostępnienie podwyżek wynagrodzeń dla kierowników jednostek, szkół itp. W tym przypadku spore podwyżki dostali Dorota Maciejewska (dyrektor SP ZOZ w Koronowie) 3 tys. zł brutto miesięcznie oraz Grażyna Chyła-Konecka (dyrektor MGOK Koronowo) 2 tys. zł 944 zł brutto miesięcznie. Po podwyżkach Maciejewska zarabia 14 tys. zł brutto, a Chyła-Konecka 11 tys. 264 zł brutto.

14 tys. zł brutto nagrody

W przypadku nagród spore otrzymali: Renata Musiał dyrektor MGOPS Koronowo (7 tys. zł brutto), Joanna Jarzewska dyrektor MBP w Koronowie (7 tys. 140 zł brutto), Ewa Chytła dyrektor MGZE w Koronowie (10 tys. 500 zł brutto), Grażyna Chyła-Konecka dyrektor MGOK Koronowo (8 tys. 500 zł brutto), Dorota Maciejewska dyrektor SPZOZ Koronowo (14 tys. zł brutto).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
4 miesięcy temu

Porażające jak u fryzjera ogoleni z publicznych pieniędzy

Marian
Marian
4 miesięcy temu

No jeden z tych wice jest w radzie nadzorczej a drugi w jednej dziesiątej dyrektor Hali Widowiskowo Sportowej . I pomyśleć że Mikołajewski zanim został burmistrzem zarabiał jako przedsiębiorca 1300 miesięcznie

Ola
Ola
4 miesięcy temu

Do tego telefony służbowe bez limitu rozmów z internetem i od papieru w WC do kawki i ciasteczek pewnie ?

Białoruś
Białoruś
4 miesięcy temu

Oderwani od rzeczywistości .

Bccc
Bccc
4 miesięcy temu

Najbardziej poraża kasa jaką zgarnia dyrektorka Mgoku – bliska znajoma rodziny burmistrza rycerza więc nic dziwnego. A co sądzą o niej pracownicy i jak traktuje podwładnych to inna bajka.

Marian
Marian
4 miesięcy temu

Pani dyrektor uśmierciła wszystkie wieloletnie imprezy np. międzynarodowy festiwal kapel podwórkowych itd. W innych nawet małych miasteczkach koncerty gwiazd a u nas. Był Sławomir ale tylko dlatego żeby hucznie uczcić urodziny miasta. W „domu kultury” same nowe twarze, które z kulturą mają zazwyczaj tyle wspólnego co pani dyrektor z wykształcenia prawnik. Po odejściu pana Piotra Mitery w CK Synagoga się nic nie dzieje. Podczas wszystkich imprez za scenę i nagłośnienie odpowiada prywatna firma, a co się stało z nagłośnieniem które wcześniej obsługiwało wiele imprez we wcześniejszych latach, którym opiekował się p Zbigniew Oparka. Pamiętamy też dużą nagrodę na pani dyrektor… Czytaj więcej »

Dar
Dar
4 miesięcy temu

Ta z MGOPsu to chyba za robienie pseudo dobrego wrazenia i za walenie w ch… Nomen omen

Bacaglaca
Bacaglaca
4 miesięcy temu

Nie lamentować startować w wyborach zobaczymy co Wy zrobicie i za ile? Narqa

Kapral
Kapral
4 miesięcy temu

„Nie lamentować startować w wyborach zobaczymy co Wy zrobicie” – argument ad ignorantum. Nie potrafisz człowiecze odnieść się do absurdalnych zarobków. Proponuje Ci nie krytykować niczego, nie krytykować polityków w tym premiera czy prezydenta dopóki nie spróbujesz postawić się w ich sytuacji. Ile masz lat człowieku ? 🙂

Bacaglaca
Bacaglaca
4 miesięcy temu

Do kaprala – nie ładnie komuś liczyć kasę.nie ładnie krytykować innych nie robiąc samemu nic.nie podoba mi się osobiście:rynek,bruk który powstaje coraz więcej no ale ktoś to uchwalił.lat ma dużo.

Bacaglaca
Bacaglaca
4 miesięcy temu

Dyskutujecie o kasie w urzędzie podyskutujcie jak wypromować Koronowo w Polsce.mając taką wodę tyle lasu co my mamy jako mieszkańcy?mamy łajno!

takata
takata
3 miesięcy temu

zlikwidować tę bezużyteczną promocję ktora zamiast zająć się promocją gminy prymitywnie prowadzi gminnego fejsa kto jest kierownikiem tego działu?

Bacaglaca
Bacaglaca
3 miesięcy temu

Do -takatak – najlepsze jest to, że ten co brał kiedyś pod stołem teraz zazdrości obecnemu