Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNajniebezpieczniejsze miejsca na drogach w regionie. Krajowa „dziesiątka” aż cztery razy na liście
04.03.2020 | 18:46

Najniebezpieczniejsze miejsca na drogach w regionie. Krajowa „dziesiątka” aż cztery razy na liście

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl


Zdjęcia: MetropoliaBydgoska.PL / archiwum

W raporcie dotyczącym wypadków oraz kolizji, do których doszło na kujawsko-pomorskich drogach w 2019, autor opracowania – Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy przygotowała również zestawienie najniebezpieczniejszych miejsc i odcinków w regionie. Lista licząca osiem pozycji została przygotowana w oparciu o liczbę śmiertelnych wypadków, do których doszło zarówno w mijającym roku, jak również w latach 2016-2018.

Zestawienie przygotowane przez policjantów nie pozostawia wątpliwości – szczególnie niebezpieczna jest droga krajowa nr 10. Informacje o wypadkach, w tym również tych tragicznych w skutkach, na „dziesiątce” cyklicznie trafiają na łamy mediów, w tym również portalu MetropoliaBydgoska.PL. Ale do wielu zdarzeń dochodzi także na innej kluczowej trasie w regionie – drodze krajowej nr 5, która w dodatku od kilku lat jest rozbudowywana do klasy drogi ekspresowej.

W 2019 roku na drogach naszego województwa doszło do niemal tysiąca wypadków. Zginęło w nich aż 211 osób, czyli o czterdzieści więcej niż rok wcześniej i o sześćdziesiąt więcej niż w roku 2017. W ubiegłorocznych wypadkach rannych zostało ponadto blisko tysiąc osób. Główne przyczyny wskazywane przez policjantów przygotowujących raport na podstawie systemu SEWiK (Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji) to: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu dla pieszych, a także nadmierna prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie.

Najwięcej osób w ubiegłym roku zginęło na terenach podległych komendzie miejskiej w Bydgoszczy (33 ofiary śmiertelne). Ponad dwadzieścia osób zginęło na obszarze niedaleko Torunia i Włocławka. Niebezpiecznie jest także w rejonie Świecia oraz Mogilna.

Naszą analizę policyjnego raportu o sytuacji na drogach opublikowaliśmy wczoraj na MetropoliaBydgoska.PL. Zapraszamy do lektury.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści