Narkotykowy biznes na Okolu rozbity. Substancje warte były miliony złotych! [ZDJĘCIA, WIDEO]
Zdjęcia: KWP Bydgoszcz
Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozbili duży magazyn narkotyków na Okolu, a do sprawy zatrzymali czterech mężczyzn. – Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to niemal 10 milionów złotych – mówią mundurowi.
Nie ma dnia, w którym bydgoscy policjanci nie informowaliby o kolejnych akcjach wymierzonych w przestępczość narkotykową. Tym razem, kryminalni z komendy wojewódzkiej rozbili biznes narkotykowy na terenie Okola, choć sama akcja – jak mówią – wymagała wielogodzinnej pracy i gromadzenia wielu informacji. – Dopiero wtedy mogliśmy ostatecznie namierzyć mieszkanie w mieście, gdzie funkcjonował magazyn narkotyków – mówią oficerowie z KWP.
Policyjna akcja na Okolu
Kryminalni z KWP, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, weszli do wytypowanego mieszkania, co okazało się strzałem w dziesiątkę, bo w trakcie działań zabezpieczyli hurtowe ilości zabronionych substancji. – Funkcjonariusze zabezpieczyli 198 kilogramów marihuany, 16 kg haszyszu, 10 kg amfetaminy, 350 gramów kryształu 2 i 3-CMC, a także 46 kilogramów tabletek xanaxs i 61 opakowań OxyContinu – wylicza mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i precyzuje, że tabletki xanaxs są silnym lekiem o charakterze uspokajającym i działającym przeciwlękowo, a oxycontin to silny lek o charakterze opioidowym.
Oprócz zabezpieczenia substancji, kryminalni na miejscu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. W ich ręce wpadli wynajmujący mieszkanie 19-latek oraz 22-latek, który – jak wynika z ustaleń – pełnił rolę „kuriera”. – Dzień później zatrzymaliśmy kolejne osobny powiązane z tym magazynem: 24- i 28-latka – dodaje Chlebicz.
Cała czwórka w prokuraturze usłyszała zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, zaś 19- i 22-latek odpowiedzą jeszcze dodatkowo za naruszenie przepisów ustawy o prawie farmaceutycznym. Wszyscy zostali decyzją bydgoskiego sądu tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.
Sprawa – jak zapewniają kryminalni z KWP – ma charakter rozwojowy. – Będziemy ustalać to, kto zajmował się rozprowadzaniem środków odurzających, ważne jest ustalenie, gdzie były one wytwarzane – kończą funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiego garnizonu.
- Narkotykowy biznes na Okolu rozbity. Substancje warte były miliony złotych! [ZDJĘCIA, WIDEO] - 25 czerwca 2026
- Piłkarze Zawiszy wrócili do treningów. Przed ligą zagrają w czterech sparingach - 25 czerwca 2026
- Przyjemski i Pawełczak z awansem do finału młodzieżowego turnieju. Pokazali klasę w kwalifikacjach - 24 czerwca 2026






![Bydgoscy policjanci zlikwidowali cztery miejsca produkcji narkotyków [WIDEO] narkotyki produkcja](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/06/narkotyki-produkcja-150x150.jpg)





