Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNarkotykowy biznes na Okolu rozbity. Substancje warte były miliony złotych! [ZDJĘCIA, WIDEO]
25.06.2026 | 11:05

Narkotykowy biznes na Okolu rozbity. Substancje warte były miliony złotych! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy rozbili duży magazyn narkotyków na Okolu, a do sprawy zatrzymali czterech mężczyzn. – Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to niemal 10 milionów złotych – mówią mundurowi.

Nie ma dnia, w którym bydgoscy policjanci nie informowaliby o kolejnych akcjach wymierzonych w przestępczość narkotykową. Tym razem, kryminalni z komendy wojewódzkiej rozbili biznes narkotykowy na terenie Okola, choć sama akcja – jak mówią – wymagała wielogodzinnej pracy i gromadzenia wielu informacji. – Dopiero wtedy mogliśmy ostatecznie namierzyć mieszkanie w mieście, gdzie funkcjonował magazyn narkotyków – mówią oficerowie z KWP.

Policyjna akcja na Okolu

Kryminalni z KWP, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, weszli do wytypowanego mieszkania, co okazało się strzałem w dziesiątkę, bo w trakcie działań zabezpieczyli hurtowe ilości zabronionych substancji. – Funkcjonariusze zabezpieczyli 198 kilogramów marihuany, 16 kg haszyszu, 10 kg amfetaminy, 350 gramów kryształu 2 i 3-CMC, a także 46 kilogramów tabletek xanaxs i 61 opakowań OxyContinu – wylicza mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i precyzuje, że tabletki xanaxs są silnym lekiem o charakterze uspokajającym i działającym przeciwlękowo, a oxycontin to silny lek o charakterze opioidowym.

Oprócz zabezpieczenia substancji, kryminalni na miejscu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn. W ich ręce wpadli wynajmujący mieszkanie 19-latek oraz 22-latek, który – jak wynika z ustaleń – pełnił rolę „kuriera”. – Dzień później zatrzymaliśmy kolejne osobny powiązane z tym magazynem: 24- i 28-latka – dodaje Chlebicz.

Cała czwórka w prokuraturze usłyszała zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, zaś 19- i 22-latek odpowiedzą jeszcze dodatkowo za naruszenie przepisów ustawy o prawie farmaceutycznym. Wszyscy zostali decyzją bydgoskiego sądu tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Sprawa – jak zapewniają kryminalni z KWP – ma charakter rozwojowy. – Będziemy ustalać to, kto zajmował się rozprowadzaniem środków odurzających, ważne jest ustalenie, gdzie były one wytwarzane – kończą funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiego garnizonu.