Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
48% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 16 • L 13
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNaśnieżanie stoku w Myślęcinku rozpoczęte! Kiedy będzie można z niego korzystać?
stok Myślęcinek zima - Pit1233-wikipedia
05.01.2017 | 12:05

Naśnieżanie stoku w Myślęcinku rozpoczęte! Kiedy będzie można z niego korzystać?

Spadek temperatury pozwolił na rozpoczęcie naśnieżania stoku.

Na zdjęciu: Na otwarcie stoku czeka wielu fanów zimowych sportów.

Fot. Pit1233 / Wikipedia (wolny dostęp)

W nocy ze środy na czwartek rozpoczęto naśnieżanie stoku – taka informacja pojawiła się dzisiaj rano na stronie internetowej oraz fanapage’u Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Kiedy będzie można korzystać z tej zimowej atrakcji? 

Jak informują zarządcy parku, naśnieżanie ma potrwać kilka dni i uzależnione jest od pogody. – Jeśli nic się nie zmieni, to naśnieżanie będzie trwało. Temperatura potrzebna do tego, abyśmy mogli uruchomić armatki to -5 stopni – informuje Bożena Hennig z LPKiW „Myślęcinek”. Według prognoz synoptyków, przez kilka najbliższych dni termometry mają wskazywać co najmniej kilka stopni poniżej zera.

ZOBACZ TEŻ: Śnieżyce i silny wiatr. Synoptycy ostrzegają [PROGNOZA POGODY]

Zarządcy parku pragną jak najlepiej wykorzystać chwilowe ochłodzenie. – Skupiamy wszystkie nasze siły, by jak najszybciej uruchomić chociaż jeden stok – mówi Henning. Jeśli dalsze prognozy będą korzystne to uruchomiona zostanie reszta urządzeń. Po raz pierwszy w tym roku ze stoku będzie można skorzystać prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu. – Żadnych deklaracji nie mogę teraz złożyć, ale planujemy, jeśli wszystko dobrze pójdzie, uruchomić jeden stok w niedzielę – informuje Hennig.

Informacje dotyczące otwarcia stoku zostaną zamieszczone na stronie internetowej oraz fanpage’u parku. Zasady korzystania ze stoku są takie same, jak w ubiegłych latach. Cennik również nie ulega zmianie. Bilet na 1 wjazd w dni robocze (do piątku do godz. 15:00) kosztuje 1,5 zł, a w weekendy i święta wynosi on 2 zł. Szczegółowy cennik, jak i pozostałe informacje dotyczące stoku, zamieszczone są na stronie internetowej www.myslecinek.pl.


Powiązane treści