[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Negatyw. Kolejny film powstaje w Bydgoszczy [ZDJĘCIA Z PLANU]

Dodano: 04.12.2021 | 14:03

Na zdjęciu:

Fot. nadesłane

W bydgoskich zakładach PESA realizowana jest druga część zdjęć do filmu fabularnego „Negatyw” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Film powstaje na motywach powieści „Wyspa” Dmitrija Strelnikoffa.

W rolach głównych zobaczymy Michała Gadomskiego (m.in. „Dom zły”, „Drogówka”), Anitę Jancię (m.in. „Dzień kobiet”, „Sztuka kochania”), Wojciecha Chorążego oraz Małgorzatę Pieczyńską, Annę Próchniak i Jakuba Wesołowskiego. Autorem zdjęć jest Arek Tomiak (m.in. „Symetria”, „Dziewczyna z szafy”, „Karbala”).

„Negatyw” to opowieść o znanym fotografie, który odbywa podróż do miejsc swojego dzieciństwa. Droga, którą odbywa pociągiem jest swoistą metaforą jego skomplikowanego życia. Znacząca część zdjęć powstaje dzięki wsparciu i z wykorzystaniem zaplecza PESA S.A. Są to na przykład sceny, których akcja rozgrywa się w pociągu. Wcześniej zdjęcia realizowane były w Bydgoszczy i Ostromecku.

Film produkuje Faun Film Factory, a koproducentami są Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Studio Besta. Produkcję wsparł też Urząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. „Negatyw” trafi do kin w 2022 roku.

„Negatyw” to kolejny film, który powstaje w Bydgoszczy. W poprzednich latach w naszym mieście realizowano np. „Miasto” oraz „Wesele”.

Negatyw. Kolejny film powstaje w Bydgoszczy [ZDJĘCIA Z PLANU]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments