Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h N
H 18 • L 17
18C
Nd
17C
Pon
18C
Wt
17C
Sr
15C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNic, tylko się uczyć. Inwestycje w bydgoskich szkołach
Remonty szkół - fot. Stanisław Gazda
21.08.2016 | 15:39

Nic, tylko się uczyć. Inwestycje w bydgoskich szkołach

Modernizacje w szkołach pochłoną kilka milionów złotych.

Na zdjęciu: W wakacje w wielu bydgoskich szkołach prowadzone są prace remontowe.

Fot. Stanisław Gazda

Nowoczesna szkoła w Fordonie, nowa siedziba International School of Bydgoszcz oraz warte kilka milionów złotych modernizacje w innych placówkach – trudno oprzeć się wrażeniu, że młodzi bydgoszczanie uczą się w coraz lepszych warunkach.

Jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęła się budowa szkoły w Fordonie (między ulicami Bortnowskiego, „Bora” Komorowskiego i Kiedrowskiego,  na terenie o powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych), która ma być jedną z największych inwestycji miasta w najbliższych latach. Za 42,6 mln złotych powstanie kompleks, w którym znajdą się: szkoła dla 700 uczniów, przedszkole dla 200 dzieci, boisko wielofunkcyjne i  pełnowymiarowa hala sportowa. Budowa ma zostać ukończona w przyszłym roku.

Lekcje wychowania fizycznego oraz przerwy w okresie letnim zyskają nowe oblicze w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy ul. Stawowej, Szkole Podstawowej nr 58 przy ul. Gdańskiej, ZSO nr 2 przy ul. Nowodworskiej, ZS nr 6 przy ul. Staroszkolnej, Gimnazjum nr 20 przy ul. Karpackiej i ZS nr 21 przy ul. Bałtyckiej, gdzie stare, betonowe place zostaną zastąpione nowymi boiskami wielofunkcyjnymi. Miasto zarezerwowało na ten cel ponad 6 milionów złotych, a w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zaplanowano też remonty w ZS nr 24 przy ul. Puszczykowej oraz w ZS nr 34 przy ul. Zacisze.

Zobacz też: Likwidacja gimnazjów. Wiele pytań i zbyt mało odpowiedzi

Wszystko wskazuje na to, że po kilku latach starań pracownicy i uczniowie International School of Bydgoszcz, którym w obecnej siedzibie przy ul. Głowackiego brakuje miejsca, także mogą odetchnąć z ulgą. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego w City Hotelu wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki podpisał z reprezentującym UKW (organem prowadzącym ISOB) profesorem Piotrem Malinowskim aneks do umowy o współpracy na linii MON – uczelnia, zaś w pierwszym tygodniu sierpnia ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji potrzebnej do modernizacji budynku dawnego internatu Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Pestalozziego. Szkoła, w której uczą się m.in. dzieci oficerów NATO stacjonujących w Bydgoszczy może przenieść się do odnowionego budynku już za dwa lata. Wkrótce ma zostać ogłoszony kolejny przetarg – na wykonanie prac budowlanych, które mogłyby ruszyć już na początku 2017 roku.

W nowym budynku szkoły mają znaleźć się nie tylko sale lekcyjne, ale również sala widowiskowa na 150 osób oraz izba pamięci pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, który od nowego roku szkolnego będzie patronem placówki. – Do tej pory brakowało nam miejsca, gdzie dzieci mogłyby zaprezentować swoje zdolności artystyczne, nie mówiąc już o zorganizowaniu rozpoczęcia czy zakończenia roku szkolnego. Z kolei sala pułkownika Kuklińskiego ma być interaktywnym centrum wiedzy o współczesnej historii, przeznaczonym zresztą nie tylko dla naszych uczniów  – zapowiada Imisława Górska, dyrektor ISOB.


Powiązane treści