Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Niebawem powstanie Bydgoskie Centrum Seniora. Będzie ulokowane w ścisłym centrum miasta

Dodano: 11.01.2021 | 11:13

Na zdjęciu: Wizualizacja wnętrz Bydgoskiego Centrum Seniora.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Bydgoski ratusz ogłasza, że w najbliższych miesiącach powstanie Bydgoskie Centrum Seniora. Będzie ono mieścić się w kamienicy przy ulicy Dworcowej 3. Jak podkreślają urzędnicy, ma być to miejsce, w którym osoby starsze będą mogły wygodnie załatwić urzędowe sprawy oraz napić się świeżej kawy, a kluby seniora będą mogły organizować tu spotkania, warsztaty, szkolenia. Realizacja zadania ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Bydgoskie Centrum Seniora będzie się mieścić w samym centrum: w budynku przy ulicy Dworcowej 3, tuż przy skrzyżowaniu z Gdańską i Pomorską. Lokal zostanie zaadaptowany do potrzeb osób starszych. – W budżecie miasta zabezpieczyliśmy na ten cel dwa miliony złotych. Koncepcja tego miejsca jest już gotowa. Trwa przygotowanie procedury przetargowej: jesienią tego roku odbędą również się konsultacje społeczne na temat oczekiwanych funkcji BCS – przekazuje biuro prasowe bydgoskiego magistratu.

Na parterze centrum seniora znajdzie się mała kawiarnia oraz mobilne stanowisko do obsługi spraw urzędowych. Osoby starsze będą mogły tutaj przyjść ze swoimi wnukami, które w czasie załatwiania niezbędnych formalności skorzystają z kąciku zabaw dla dzieci. Ci, którzy postanowią spędzić w centrum więcej czasu, będą mieli do dyspozycji stanowisko bookcrossingowe – miejsce, gdzie bezpłatnie wypożyczą książkę. Na Dworcową 3 przeniesie się także Bydgoskie Biuro Seniora, które zostanie zlokalizowane na piętrze budynku.


CZYTAJ TAKŻE: Startuje wielka inwestycja mieszkaniowa w samym centrum Bydgoszczy


Na pierwszej kondygnacji znajdzie się także sala konferencyjna dla 50 osób oraz mniejsza salka szkoleniowa. Dostęp do tych przestrzeni będą miały także osoby z niepełnosprawnościami – w budynku zostanie zainstalowana winda. W tym miejscu będą mogły odbywać się wystawy, spotkania lub szkolenia i warsztaty. Sale Centrum udostępniane będą rotacyjnie zainteresowanym klubom seniora i organizacjom działającym na rzecz osób starszych – podkreśla UMB.

Bydgoskie Centrum Seniora powstanie w kamienicy, której pomieszczenia wymagają generalnego remontu. Poza wymianą instalacji i odnowieniem wnętrza, zasadniczą zmianą będzie instalacja wspomnianej windy. Wymieniona zostanie także cała stolarka okienna i drzwiowa – otwory drzwiowe zostaną powiększone, wyremontowany zostanie też balkon. Część ścian zostanie wyburzonych. Wiodącym motywem kolorystycznym będzie drewno łączone z bielą lub odcieniami beżu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments