Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNiebawem ruszą prace na stadionie żużlowej Polonii. Teren robót jest już ogrodzony
26.10.2018 | 11:26

Niebawem ruszą prace na stadionie żużlowej Polonii. Teren robót jest już ogrodzony

W pierwszym etapie prace zostaną wykonane na sektorze B.

Na zdjęciu: Rozpoczęły się przygotowania do prac remontowych. Te w pierwszym etapie obejmą sektor B i okolice parku maszyn.

Fot. Stanisław Gazda

Miały się rozpocząć dzień po turnieju Asy dla Tomasza Golloba, zaczną się w ciągu najbliższych kilku dni. Mowa o pracach na stadionie Polonii przy ul. Sportowej 2.

Jeszcze w toku kampanii wyborczej kwestie związane z remontem stadionu były niemalże gorącym tematem. Radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Bokiej napisał list do prezydenta, w którym poprosił go o wstrzymanie prac. – Nie budujmy stadionu, który będzie na tu i teraz – przyznawał radny.


WSZYSTKIE INFORMACJE O REMONCIE STADIONU POLONII BYDGOSZCZ


Również inni przedstawiciele PiS wytykali, że obecny stadion jest m.in. nieprzystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a prezydent Bruski obiecywał już w przeszłości prace remontowe na obiekcie, który w 2014 roku stracił prawo do organizacji turniejów cyklu Grand Prix.

Przypomnijmy, że dzień po turnieju Asy dla Tomasza Golloba miały rozpocząć się prace rozbiórkowe na stadionie przy ul. Sportowej. W pierwszym etapie prac, całkowicie zburzona ma zostać trybuna na sektorze B (prosta przeciwległa). We wrześniu ratusz rozstrzygnął przetarg na wyłonienie wykonawcy tych robót, w ich ramach usunięta ma zostać sama widownia na przeciwległej prostej, a także budynki stanowiące od lat park maszyn po przeciwnej stronie nasypu. Miasto oczekuje również od wykonawcy zlikwidowania ewentualnych kolizji z infrastrukturą podziemną i przygotowanie terenu pod prace przy wznoszeniu nowej trybuny. A jej budowa to plan przynajmniej na przyszły rok. Na realizację przewidzianych w przetargu zadań miasto daje potencjalnym wykonawcom dziesięć tygodni.

W połowie września miejscy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na wykonanie prac rozbiórkowych. Wykona je firma Bogmar z Ostromecka, która jako jedyna złożyła ofertę w postępowaniu przetargowym i za prace otrzyma niespełna 800 tysięcy złotych. Na razie nie został ogłoszony przetarg na budowę nowej trybuny na sektorze B, co prezydent Rafał Bruski zapowiadał jeszcze kilka tygodni temu.

W czwartek przez cały dzień na obiekcie trwały prace przygotowawcze do rozbiórki. Klub informuje, że już niebawem na terenie budowy pojawi się ciężki sprzęt. Warto również nadmienić, że Polonia w sprawie remontu wcześniej osiągnęła również porozumienie z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Przy ul. Sportowej zlokalizowane są także obiekty należące do bydgoskiej uczelni.


Powiązane treści