Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 14 • L 13
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNiebawem wystartuje budowa nabrzeża w Starym Fordonie. Wybrano wykonawcę prac
nabrżeże stary fordon wizualizacje 04 UMB
28.09.2020 | 10:23

Niebawem wystartuje budowa nabrzeża w Starym Fordonie. Wybrano wykonawcę prac

Na zdjęciu: Wizualizacja nowego nabrzeża nad Wisłą.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Znamy wykonawcę nabrzeża nad Wisłą w Starym Fordonie. Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na realizację kolejnej inwestycji, prowadzonej w ramach rewitalizacji Starego Fordonu.

Postępowanie na wykonanie nabrzeża o funkcji cumowniczej i rekreacyjnej zostało ogłoszone przez ratusz 1 lipca. Zgłosiło się do niego siedem firm: początkowo najtańszą propozycję przedstawił bydgoski Kormost (7,890 miliona złotych), ale jak wynika z informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty, przetarg wygrało przedsiębiorstwo Melbud z Grudziądza, które zaoferowało 7,240 milionów złotych. Ta kwota – jak i kilku innych ofert – różni się jednak od tych, które widniały w dokumencie z otwarcia kopert. Wówczas Melbud zaproponował bowiem wykonanie robót za 7,912 milionów złotych.

Zobacz również:

Metropolia za pół ceny rozpoczęta. Sprawdź listę zniżek

Skąd wynika różnica? – W treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia przewidzieliśmy dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, o której mowa w ustawie o zamówieniach publicznych. W związku z tym kwoty wskazane w „informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej” są to kwoty po zakończeniu aukcji elektronicznej – przekazuje MetropoliaBydgoska.PL rzecznik prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak. I dodaje, że zmiana kwot nie oznacza ograniczenia zakresu zamówienia.

Kryteriami oceny ofert były cena (60% wagi) i okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady (40% wagi). Termin wykonania zamówienia ustalono na 15 grudnia 2021 roku, lecz może on zostać przesunięty m.in. ze względu na stan epidemii czy warunki pogodowe.

Budowa nabrzeża przy ulicy Frycza-Modrzewskiego to kolejny element rewitalizacji Starego Fordonu. W ramach inwestycji zaplanowano realizację nabrzeża tarasowego widokowego, nabrzeża tarasowego z miejscami cumowniczymi dla małych jednostek pływających oraz pionowego nabrzeża do cumowania statków. Przewidziano również wykonanie slipu.

Fragment fordońskiego bulwaru będzie wyposażony w elementy małej architektury – donice z roślinnością, stojaki na rowery, kosze na odpady, napis „Fordon”, siedziska i pochylnie umożliwiające korzystanie z budowli osobom niepełnosprawnym oraz drabinki i sprzęt ratowniczy. Inwestycji towarzyszyć będzie wykonanie fragmentu przedłużenia ul. Frycza-Modrzewskiego wraz z chodnikiem oraz fragmentem ścieżki gruntowej, budowa oświetlenia nabrzeża i pasa drogowego oraz budowa kanalizacji. Całe nabrzeże będzie objęte monitoringiem.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Staś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Staś
Gość
Staś

Ileż to tego nabrzeża będzie? 115mb? A co z bulwarami, promenadą i całą resztą?

Powiązane treści