Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nielegalne odpady w ciężarówce jadącej DK25. Miały trafić do Malezji

Dodano: 16.08.2023 | 11:07

Na zdjęciu: Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła transport ponad 22 ton nielegalnych odpadów.

Fot. KAS

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła transport ponad 22 ton nielegalnych odpadów. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z KAS skontrolowali ciężarówkę z odpadami na drodze krajowej nr 25. Zgodnie z dokumentami, miał być to transport metali nieżelaznych. Mundurowi mieli jednak wątpliwości i skonsultowali ładunek z Wojewódzkim Inspektorem Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Ten potwierdził, że odpady zostały źle sklasyfikowane i nie odpowiadają zadeklarowanym w dokumentacji przewozowej.

Transport nie był zgłoszony zgodnie z obowiązującymi przepisami i zachodzi podejrzenie nielegalnego przemieszczania odpadów. Ich odbiorcą miała być firma z Malezji – podkreślają przedstawiciele KAS. I dodają, że sprawa została zgłoszona do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie i Prokuratury Rejonowej w Nakle nad Notecią.

CZYTAJ TAKŻE: WZL z kontraktem w Bułgarii i wizytą w zakładzie. Przyjechał ambasador USA

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
9 miesięcy temu

A gdyby tak poobserwowali gdzie to jest wywożone składowane lub zakopywane to może by jeszcze kilkaset takich tirów namierzyli.