Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nielegalny płatny parking przy cmentarzu na Zaświat. ZDMiKP interweniuje

Dodano: 11.11.2022 | 10:38

Na zdjęciu: ZDMiKP wyjaśnia okoliczności funkcjonowania płatnego parkingu przy ulicy Zaświat.

Fot. ED/archiwum

Bydgoscy drogowcy wyjaśniają, dlaczego w dniu Wszystkich Świętych na parkingu przy cmentarzu Nowofarnym pobierano opłaty za parkowanie. – Informacje przekazali nam zbulwersowani mieszkańcy. Pomysłodawcom nielegalnego parkingu grożą konsekwencje – podkreśla ZDMiKP.

Jak relacjonuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg, 1 listopada w pasie drogowym ulicy Zaświat, w niedalekiej odległości od cmentarza, rozstawiony został baner informujący kierowców o płatnym parkingu. – Organizator tego procederu pobierał opłaty od kierowców zmierzających na cmentarz – 15 zł za godzinę parkowania – dodaje.

ZDMiKP, po zgłoszeniach od „zbulwersowanych mieszkanców”, postanowił wyjaśnić sprawę. – Wysłaliśmy pismo do organizatorów „dzikiego” parkingu o wyjaśnienie przedmiotowej sprawy i przedstawienie wymaganych dokumentów. Zwróciliśmy się też do PKP, których teren przylega do naszego pasa drogowego, w celu sprawdzenia ewentualnych niejasności w przedmiotowej sprawie – informuje Okoński.

Jeżeli okaże się, że parkowanie było nielegalne, wobec organizatorów wszczęte zostanie postępowanie administracyjne za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi. Kwestiami nielegalnego pobierania opłat, mogą natomiast zająć się inne organy. – Warto nadmienić. że z uwagi na duży brak miejsc parkingowych, nigdy nie wydajemy zgody na prywatne prowadzenie parkingów na osiedlach a szczególnie w dniu Wszystkich Świętych – przyznaje Okoński.

Zarząd dróg przypomina, że jakakolwiek działania w pasie drogowym wymagają zawsze jego zezwolenia. Dotyczy to osób zajmujących się nie tylko handlem przy ulicy lub chodniku, ale też w sytuacji rozstawienia reklam czy rozkopami prowadzonymi w ramach konkretnych inwestycji. W takiej sytuacji należy wystąpić do ZDMiKP z wnioskiem o wydanie zezwolenie na zajęcie pasa drogowego.

W przedmiotowych sprawach wydajemy decyzje (koszt zajęcia pasa waha się wtedy od 60 groszy do 1,30 zł za metr kwadratowy) lub zawieramy umowę cywilno-prawną – wymienia rzecznik.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Mobilis szykuje się do wyjazdu na bydgoskie ulice. Skąd autobusy i kierowcy?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments