Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNielegalny towar za ponad ćwierć miliona złotych ukryty w skodzie. Bydgoszczanin zatrzymany
14.02.2021 | 10:48

Nielegalny towar za ponad ćwierć miliona złotych ukryty w skodzie. Bydgoszczanin zatrzymany

Na zdjęciu: W skodzie praktik zatrzymanej do kontroli funkcjonariusze KAS odkryli niemal dziesięć tysięcy paczek nielegalnych papierosów.

Fot. IAS Bydgoszcz

Ponad 10 tysięcy paczek papierosów oraz dziesięć kilogramów tytoniu odkryli w wyniku akcji na jednym z bydgoskich osiedli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. – Gdyby udało się sprzedać ten towar, Skarb Państwa straciłby 250 tysięcy złotych – mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

KAS wkroczyła do akcji w następstwie informacji, że w zaparkowanej na osiedlu skodzie praktik może znajdować się nielegalny towar. Funkcjonariusze w swoim komunikacie nie podali jednak ani daty działań, ani nawet przybliżonej lokalizacji. Faktem jest, że sygnały o kontrabandzie umieszczonej w pojeździe potwierdziły się. – Podczas przeszukania auta mundurowi ujawnili kartony z papierosami bez polskich znaków skarbowych. W sumie ponad 9,5 tysiąca paczek – wylicza Stróżyński.

Na tym jednak nie koniec, bo przedstawiciele KAS postanowili skontrolować również garaż należący do 36-letniego bydgoszczanina, który siedział za kierownicą skody. I tak dodatkowo ujawniono kolejnych 700 paczek nielegalnych papierosów oraz dziesięć kilogramów tytoniu. – Cały towar został zabezpieczony – informuje rzecznik bydgoskiej IAS.

Gdyby papierosy udało się wprowadzić do obrotu, Skarb Państwa straciłby na tym procederze ćwierć miliona złotych. Wobec bydgoszczanina wszczęto postępowanie karnoskarbowe. Grozi mu wysoka grzywna.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści