Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeNiemcz ma zyskać nową szkołę na 600 uczniów. Gmina szykuje przetarg na jej projekt
SP9_Fordon_szkoła_JW (29)
22.06.2020 | 12:58

Niemcz ma zyskać nową szkołę na 600 uczniów. Gmina szykuje przetarg na jej projekt

Na zdjęciu: W nowej placówce oświatowej na terenie gminy Osielsko mają powstać 24 sale lekcyjne.

Fot. JW/zdj. ilustracyjne

W najbliższym czasie gmina Osielsko ma ogłosić przetarg na dokumentację projektową nowej szkoły w Niemczu. Obiekt powstanie przy ulicy Matejki. – Powstaną w nim 24 sale lekcyjne na ok. 600 dzieci – podkreśla wójt Wojciech Sypniewski.

W maju gmina Osielsko poinformowała o wyborze lokalizacji nowej placówki oświatowej. Jak podała gmina, spośród dwóch miejsc przewidzianych w planach zagospodarowania przestrzennego na funkcję oświatową, władze Osielska wybrały działkę przy ulicy Matejki w Niemczu. Jak podkreślał samorząd, teren przy tej ulicy ma powierzchnię ok. 6 hektarów i jest trzykrotnie większy niż druga brana pod uwagę działka – przy ulicy Reymonta, naprzeciwko istniejącej szkoły. Wskazana lokalizacja posiada atut w postaci położenia na pograniczu Niemcza i Osielska, dzięki czemu placówka będzie dostępna dla uczniów z obu miejscowości. Ponadto, powierzchnia terenu umożliwia realizację obiektu w kilku etapach.


CZYTAJ TAKŻE: Gmina Osielsko opublikowała raport o stanie gminy


Koncepcję budowy szkoły w Niemczu wykonało w zeszłym roku Biuro Projektowe i Nadzór Budowlany Marcin Bartoś – dotyczyła ona jednak terenu przy ulicy Reymonta. W związku z wyborem terenu przy Matejki, samorząd Osielska musi zlecić przygotowanie nowego planu budowy placówki oświatowej. Jak ustaliliśmy, gmina zamierza ogłosić przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej pierwszego etapu budowy szkoły jeszcze w czerwcu.

Szkoła ma stanowić zbiór obiektów: część edukacyjno-administracyjno-kulturalną, salę gimnastyczną, stołówkę z zapleczem kuchennym, a także kompleks terenów rekreacyjno-sportowych. Planowany jest obiekt dwukondygnacyjny, z 24 salami lekcyjnymi na ok. 600 dzieci – poinformował MetropoliaBydgoska.PL wójt Wojciech Sypniewski. W budynku nie przewidziano oddziału przedszkolnego. Wójt dodaje, że planowane na 2021 rok rozpoczęcie budowy szkoły nie jest zagrożone, jednak start prac będzie uzależniony od sytuacji finansowej gminy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści