Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNiespodziewana przeszkoda w drodze na interwencję. Przejazd przez ulicę Ujejskiego zatarasował strażakom głaz
straz_pozarna_JRG_SP_PSP_Ujejskiego_nadeslane
06.03.2019 | 09:43

Niespodziewana przeszkoda w drodze na interwencję. Przejazd przez ulicę Ujejskiego zatarasował strażakom głaz

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Sytuacja z niedzieli - strażacy próbują przedostać się przez ulicę Ujejskiego w rejonie placu budowy przedłużenia trasy Uniwersyteckiej.

Fot. Bydgoszcz 998 / nadesłane

Jadący w niedzielę na interwencję strażacy z jednostki przy szkole podoficerskiej na Glinkach próbowali przejechać przez ulicę Ujejskiego w rejonie toczących się prac przy rozbudowie trasy Uniwersyteckiej. Ale na ich drodze stanął pokaźny głaz. – Chętnie dowiemy się, kto ustawił tę przeszkodę – komentują mundurowi. – To nasze celowe działanie – odpowiadają wykonawcy inwestycji – firma Kobylarnia.

O sytuacji, na którą natrafił jeden z zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy poinformował w niedzielne popołudnie profil Bydgoszcz 998 na Facebooku. „Przy wjeździe na ulicę Ujejskiego, przy byłym tartaku, ktoś ustawił ogromne głazy blokujące wjazd. W teorii miały one uniemożliwić wjazd na budowaną ulicę, w praktyce stały się ogromną przeszkodą dla służb ratunkowych” – czytamy we wpisie, do którego ilustracją było zdjęcie prezentowane przez nas powyżej.

Zobacz również:

Krzysztof Pietrzak nie odbierze majątku po egzekucji. Gdzie jest spis z natury? - pyta

Kto ustawił głazy? Okazuje się, że podwykonawca prac przy budowie drugiego etapu trasy Uniwersyteckiej. – Głazy zostały ustawione umyślnie w celu uniemożliwienia wjazdu pojazdom postronnym na plac budowy – komentuje w rozmowie z nami Tomasz Głębocki, kierownik robót z firmy Kobylarnia. Drogowcy przyznają, że sytuacja taka ma miejsce od kilkunastu dni, ale dotąd nie otrzymywali żadnych uwag ani ze strony Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ani od służb ratunkowych.

W rejonie dawnego tartaku znajdują się, zarówno od strony Wojska Polskiego, jak i skrzyżowania z Karpacką, znaki zakazu wjazdu. Tyle że były notorycznie ignorowane. A to, jak tłumaczą budowlańcy, jest niebezpieczne szczególnie teraz, gdy na tym odcinku trwa wymiana gruntów pod dalszy etap robót. Wcześniej z kolei zdarzało się, że samochody przejeżdżały przez dopiero co ułożone chodniki. – Zapory, które ustawialiśmy, były cyklicznie odstawiane przez mieszkańców – dodaje kierownik Głębocki.

Warto dodać, że dla mieszkańców – mimo lokalnych utrudnień – zapewniony jest z obu stron dojazd z i do posesji. Osoby mieszkające po południowej stronie ul. Ujejskiego mogą wyjechać z osiedla ulicą Tucholską lub Karpacką oraz Sokolą. Po północnej stronie wyjazd jest możliwy od strony wspomnianej ul. Wojska Polskiego lub przez ul. Polną.

Budowa drugiego etapu trasy Uniwersyteckiej ma zakończyć się 30 czerwca, czyli równo rok po pierwotnym terminie. Kolejny miesiąc ma pochłonąć pozyskiwanie pozwoleń na użytkowanie nowej drogi.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RobertJacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Gość
Jacek

A służbom ratunkowym nie przeszkadzają wszystkie płoty, bramy i szlabany w gettach osiedlowych? Z tym dawno powinien ktoś zrobić porządek.

Robert
Gość
Robert

A co to są getta osiedlowe

Robert
Gość
Robert

Co to są getta osiedlowe

Powiązane treści