Nieudana sobota bydgoskich czwartoligowców. Porażki Chemika i BKS-u [ZDJĘCIA]

Dodano: 05.06.2022 | 09:35

Na zdjęciu: Piłkarze Chemika Moderatora przegrali na własnym boisku z Włocłavią Włocławek.

Przegrywając na własnym boisku z Włocłavią Włocławek 1:3, piłkarze Chemika Moderatora stracili szanse na awans do III ligi. W walce o utrzymanie, mocno skomplikowała się sytuacja Budowlanego KS, który w starciu z pakoską Notecianką stracił aż pięć goli.

Obie bydgoskie drużyny swoje sobotnie (4 czerwca) mecze 30 kolejki IV ligi rozegrały na własnym boisku. Najciekawiej zapowiadało się w tej serii gier spotkanie na Glinkach, gdzie Chemik Moderator mierzył się z Włocłavią. Było to starcie zajmującego trzecie miejsce w tabeli zespołu z Bydgoszczy z wiceliderem z Włocławka, a obie drużyny przed tym spotkaniem dzieliła różnica zaledwie jednego punktu.

Na boisku korzystniejsze wrażenie zostawili po sobie przyjezdni, którzy w pierwszej połowie dwukrotnie skierowali piłkę do siatki Oskara Klona. Strzelanie rozpoczął w osiemnastej minucie Mariusz Miłek, który wykorzystał podanie Kamila Kuropatwińskiego. On z kolei na listę strzelców wpisał się tuż przed przerwą, a asystował mu Damian Kacperski. Co ciekawe, dla kapitana włocławskiej drużyny był to siódmy mecz ligowy z rzędu, w którym strzelił gola. Jakby tego było mało, to Kuropatwiński w 81 minucie dołożył jeszcze jedną asystę, popisując się precyzyjnym dośrodkowanie z rzutu rożnego, a strzałem głową piłkę w siatce Chemika umieścił Bartłomiej Feter. Bydgoszczan stać było jedynie na honorowego gola, którego w końcówce spotkania strzelił Patryk Perliński. Była to piąta porażka Chemika Moderatora w tym sezonie ligowym i czwarta poniesiona na własnym boisku.

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – 30 KOLEJKA – 4.06.2022 R.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ – WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK 1:3 (0:2)
Bramki: Patryk Perliński 89′ – Mariusz Miłek 18′, Kamil Kuropatwiński 40′, Bartłomiej Feter 81′

CHEMIK MODERATOR: Klon – Włosiński, Adamenko, Kochmański, Kacprzak – Serafin, Maziarz, Rysiewski, Kot, Lipkowski – Perliński.

WŁOCŁAVIA: B. Piotrowski – Zaborowski, Kapela, Saienko, B. Feter – Wojtylak, Kuropatwiński, Kacperski, Pohlid – Miłek, Chankiewicz.

Sędziował: Adam Marczuk (Toruń).

Coraz trudniejsza w walce o utrzymanie robi się natomiast sytuacja Budowlanego KS. Zespół Rafała Krygiera po wysokiej porażce 0:5 w Solcu Kujawskim, w sobotę na Sielskiej przegrał w takim samym stosunku z Notecianką Pakość. Goście dwa gole strzelili przed przerwą – najpierw zrobił to Kacper Mozgawa, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości, a w ostatniej akcji pierwszej połowy wynik podwyższył Łukasz Gryglewicz. Przyjezdni nie zwolnili tempa i po przerwie gole dla Notecianki strzelili jeszcze Przemysław Swojnóg (dwukrotnie) i Norbert Rościszewski. BKS przegrał piętnasty mecz w tym sezonie i spadł na piętnaste miejsce w tabeli. Bydgoski zespół ma tyle samo punktów – 27, co będący na szesnastej pozycji toruński Pomorzanin, który wczoraj przegrał 0:1 w Łochowie z miejscowym Sportisem.

BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – NOTECIANKA PAKOŚĆ 0:5 (0:2)
Bramki: Kacper Mozgawa 37′, Łukasz Gryglewicz 45+1′, Przemysław Swojnóg 56′, 69′, Norbert Rościszewski 88′

BUDOWLANY KS: Pawelski – Podgórski, Rogóż, M. Kostkowski, Choromański – Basistyi, Szalla, O. Andrzejewski, Januszewski, Nowak – Łotoszyński.

NOTECIANKA: Walczak – Skowroński, Dreżewski, R. Wójcik, Strzesak – P. Swojnóg, Sudoł, H. Wójcik, Ł. Gryglewicz – Mozgawa, N. Rościszewski.

Sędziował: Mateusz Wróblewski (Obrowo).

Na innych boiskach

Kolejny krok w stronę awansu zrobiła z kolei Unia Solec. Zespół Jakuba Grzelczaka pokonał w Pruszczu miejscowy Start 2:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Trzy punkty dopisały sobie Orlęta Aleksandrów, które wygrały z Unią Gniewkowo 1:0, podobnie jak wspomniany już Sportis z Pomorzaninem. Remisy w meczach w Izbicy Kujawskiej, Włocławku i Chełmnie. Na zakończenie kolejki, w niedzielne popołudnie Pogoń Mogilno zagra z Lechem Rypin.

PIŁKA NOŻNA – IV LIGA KUJAWSKO-POMORSKA – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – WYNIKI 30 KOLEJKI

Start Pruszcz – Unia Solec Kujawski 0:2
Chełminianka Chełmno – Wda Świecie 1:1
Orlęta Aleksandrów Kujawski – Unia Gniewkowo 1:0
Kujawianka Izbica Kujawska – Sparta Brodnica 2:2
Lider Włocławek – Cuiavia Inowrocław 2:2
Sportis Łochowo – Pomorzanin Toruń 1:0
Pogoń Mogilno – Lech Rypin (niedziela, 16:00)