Metropolia BydgoskaREGIONSportNieudany powrót Elany. Były piłkarz Zawiszy katem torunian
Zawisza_Bydgoszcz_Damian_Michalik_ST
03.06.2020 | 18:58

Nieudany powrót Elany. Były piłkarz Zawiszy katem torunian

Na zdjęciu: Damian Michalik był wiosną 2016 roku piłkarzem Zawiszy.

Piłkarze Elany nie będą dobrze wspominać powrotu do gry po wznowieniu rozgrywek II ligi. Torunianie przegrali na własnym boisku ze Stalą Rzeszów 1:4.

Mecz z początku miał wyrównany przebieg, a gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie, lecz Matus Marcin trafił w poprzeczkę. W 35. minucie pierwszy raz na listę strzelców wpisał się Damian Michalik, wyprowadzając Stal na prowadzenie. Na nieszczęście torunian, było to dopiero pierwsze słowo byłego piłkarza Zawiszy. Siedem minut po przerwie torunianie stracili futbolówkę, która szybko trafiła do Michalika. Ten wyszedł sam na sam z Dawidem Kuchnickim i podwyższył na 2:0.

Nie był to jednak koniec emocji. Elana szybko zdołała złapać kontakt z rzeszowianami. Po godzinie gry faulowany w polu karnym gości był Filip Kozłowski, a jedenastkę na bramkę zamienił Mariusz Kryszak. Zaledwie 120 sekund później Michalik skompletował hat-tricka. Elana jeszcze próbowała, ale gdy w 71. minucie Wojciech Reiman podwyższył na 4:1 (karny po faulu Kuchnickiego), stało się jasne, że punkty pojadą na Podkarpacie.

Po 23 kolejkach Elana ma na swoim koncie 29 punktów i zajmuje 14. miejsce w tabeli – tuż nad strefą spadkową. W środę wyprzedziły ją zespoły Lecha II i Garbarni (zrównały się punktami z torunianami dzięki remisowi), a także Pogoń Siedlce, która wygrała z Gryfem Wejherowo. Stal jest siódma.

W najbliższy weekend torunianie zagrają w Legionowie.

23. kolejka II ligi
ELANA TORUŃ – STAL RZESZÓW 1:4 (0:1)
bramki: Mariusz Kryszak 62′ k – Damian Michalik 35′, 52′, 63′, Wojciech Reiman 71′ k

Elana: Kuchnicki – Górka (65′ Świeciński), Onsorge, Bierzało, Hrcniar (57′ Boniecki), Stryjewski, Kisiel (57′ Kryszak), Kołodziej, Kościelniak, Marcin (74′ Pisarek), Kozłowski

Stal: Kaczorowski – Trznadel, Kostkowski, Góra, Głowacki, Plewka, Szeliga (78′ Pląskowski), Kotwica, Michalik (82′ Szczepanek), Reiman, Pieczara (74′ Goncerz).