Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Remont drogi krajowej z pociskiem. Ujawniono niewybuch z czasów II wojny światowej

Dodano: 08.06.2022 | 13:00

Na zdjęciu: Niewybuch ujawniono podczas prac związanych z remontem drogi krajowej 25.

Fot. KPP Sępólno Krajeńskie

To kolejne tego typu zdarzenie w regionie w ostatnich dniach. – Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie należy ich dotykać ani przenosić – mówią policjanci.

We wtorek (7 czerwca), w godzinach porannych niewybuch podchodzący z czasów II wojny światowej zabezpieczono podczas prac drogowych, które prowadzone były przy ul. Chojnickiej w Sępólnie Krajeńskim. – Znalezisko zostało wykopane podczas pogłębiania przepustu pod drogę krajową 25 – mówi asp. Małgorzata Warsińska z zespołu prasowego sępoleńskiej komendy.

Jak się okazało, wykopanym niewybuchem był granat trzonkowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Na miejsce wezwano patrol saperski, który zabezpieczył niewybuch, a następnie przewiózł na poligon celem jego detonacji. W połowie maja, na niewybuch natrafiono podczas prac remontowych, jakie prowadzone były w Strzelnie. Podobnie było niespełna miesiąc temu, kiedy pocisk także pochodzący z czasów II wojny światowej został ujawniony w trakcie prac polowych w miejscowości Sartowice w powiecie świeckim.

Policjanci jednocześnie kolejny raz przypominają o zasadzie, jeśli natrafimy na niewybuch. – Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić – mówią i dodają: – O takim znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia, które związane są ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments