Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINiezwykłe losy Tadeusza Pietrzykowskiego. Wygraj książkę „Mistrz”! [KONKURS]
07.09.2021 | 12:10

Niezwykłe losy Tadeusza Pietrzykowskiego. Wygraj książkę „Mistrz”! [KONKURS]

Na zdjęciu: Książkę "Mistrz" można wygrać w konkursie na portalu MetropoliaBydgoska.pl

Fot. MB

„Mistrz” to historia Tadeusza Pietrzykowskiego – legendarnego polskiego boksera. Książkę o mistrzu wszech wag Aushwitz możecie wygrać w konkursie MetropoliaBydgoska.pl.

Nikt przed nim tego nie zrobił. Żaden z wycieńczonych szeregowych więźniów nie odważył się walczyć z silniejszymi, dobrze odżywionymi obozowymi kapo. „Teddy” pamiętał jednak, czego przed wojną nauczył go Papa Stamm: trzeba walczyć do końca. Zwycięstwa „Teddy’ego” na obozowych ringach to nie była tylko wygrana walka bokserska, to był pokaz niezłomności i nadzieja dla tysięcy więźniów, którzy patrzyli „jak Polak bije Niemca” i widzieli w tym zapowiedź zwycięstwa i końca wojny.

Książka stanowi dokument pamięci – Pietrzykowski sam opowiada, co przeżył i widział. Jego historie trzymają w napięciu, nieraz budzą przerażenie, czasem głębokie wzruszenie szlachetną postawą współwięźniów albo zaciekawienie uczuciem rodzącym się w obozowym piekle. Relacje o niezwyciężonym „Teddym” pojawiają się we wspomnieniach byłych więźniów Auschwitz, ale on sam dotąd żył w cieniu swoich niewiarygodnych zwycięstw. Niezwykle skromny, pogodny człowiek przez lata snuł swoje opowieści tylko w gronie rodziny i przyjaciół. Odnalezienie zielonego brulionu z zapiskami pozwoliło nareszcie oddać głos mistrzowi.

Od 27 sierpnia 2021 r. w kinach można już oglądać film „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego inspirowany historią Tadeusza Pietrzykowskiego. W rolach głównych: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski.

Dzięki współpracy portalu MetropoliaBydgoska.pl z wydawcą możecie wygrać książkę „Mistrz”. Aby tak się stało, należy wysłać maila na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, o tytule „MISTRZ”, podając swoje imię, nazwisko oraz odpowiedź na pytanie: „Dlaczego losy Tadeusza Pietrzykowskiego uważasz za inspirujące?”.  Na odpowiedzi czekamy do piątku, 10 września, do godz. 12:00. Z autorami najciekawszych odpowiedzi skontaktujemy się w wiadomości zwrotnej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści