55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
Metropolia BydgoskaREGIONSportNiezwykle ważna wygrana. Olimpia Grudziądz z cennym kompletem punktów w II lidze
Jose Embalo
01.05.2021 | 19:57

Na zdjęciu: Piłkarze grudziądzkiej Olimpii odnieśli niezwykle ważną wygraną w II lidze, pokonując na własnym boisku Olimpię Elbląg. Dwa gole dla Olimpii strzelił Jose Embalo

Siódme zwycięstwo w tym sezonie II ligi zanotowali piłkarze grudziądzkiej Olimpii, którzy w meczu 31 kolejki pokonali na własnym boisku Olimpię Elbląg.

Dla zespołu trenera Zbigniewa Smółki to niezwykle cenna i ważna wygrana, bo grudziądzanie cały czas walczą o uniknięcie degradacji do III ligi. W podobnej sytuacji jest drużyna z Elbląga, stąd mecz na stadionie przy Piłsudskiego miał ogromny ciężar gatunkowy.

Gospodarze odnieśli niezwykle ważną wygraną, a na prowadzenie wyszli już w trzeciej minucie, gdy bramkarza gości Andrzeja Witana pokonał Jose Embalo. W drugiej połowie, Embalo jeszcze skierował piłkę do siatki rywala, a na listę strzelców wpisał się także Mikołaj Gabor. Co ciekawe, jedyny gol dla gości padł po samobójczym trafieniu Gabora. Zespół z Elbląga kończył mecz w dziewiątkę. Jeszcze przed przerwą, za drugą żółtą kartkę z boiska wyrzucony został Patryk Burzyński, a w ostatnim kwadransie czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych ujrzał Marcin Bawolik.

Wygrana nad swoją imienniczką z Elbląga była dla zespołu z Grudziądza siódmą w tym sezonie i trzecią na własnym boisku. Teraz przed zespołem Zbigniewa Smółki dwa wyjazdowe mecze – w przyszłą sobotę (8 maja), w 32 kolejce Olimpia zagra w Stargardzie z Błękitnymi (początek o 13:00), a w środę (12.05), piłkarzy grudziądzkiego klubu czeka wyjazdowe starcie z Górnikiem Polkowice (16:00). Na Piłsudskiego 14, „biało-zieloni” ponownie zagrają 15 maja (sobota), kiedy to podejmą Skrę Częstochowa.

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2020/2021 – 31 KOLEJKA – 1.05.2021 R.
OLIMPIA GRUDZIĄDZ – OLIMPIA ELBLĄG 3:1 (1:0)
Bramki: Jose Embalo 3′, 84′, Mikołaj Gabor 68′ – Mikołaj Gabor 57′ samobójcza

OLIMPIA G.: Sujecki – Obst, Witasik, Jarosz – Gabor (70′ Ciechanowski), Gulczyński, Kalenik (79′ Zawada), Graczyk, Widejko – Embalo, Joao Augusto (70′ Płatek).

OLIMPIA E.: Witan – Ressel, Lewandowski, Burzyński, Wenger – Kamiński (85′ Sobiecki), Zyska (85′ Waniek), Krasa, Tkaczuk (42′ Sedlewski), Bawolik – Surdykowski.

Sędziował: Łukasz Karski (Pomorski ZPN).
Żółte kartki: Joao Augusto, Obst, Witasik, Kalenik (Olimpia G.) – Burzyński, Lewandowski (Olimpia E.).
Czerwone kartki: Burzyński (Olimpia E./37′ – druga żółta kartka), Bawolik (Olimpia E./76′ – druga żółta kartka).
Widzów: mecz bez udziału publiczności.