Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nocny pożar w kamienicy. Nie żyje jedna osoba, kilkanaście ewakuowano

Dodano: 03.11.2022 | 07:24

Na zdjęciu: Na miejscu pożaru pracowało jedenaście zastępów straży pożarnej.

Fot. Nadesłane

Jedna osoba zginęła w pożarze, który w nocy ze środy na czwartek (2/3 listopada) wybuchł w jednej z kamienic w Łabiszynie. Okoliczności tragedii będą teraz dokładnie ustalane w śledztwie, które nadzorować będzie prokuratura.

Informację o pożarze podał w komunikacie dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Jak wynika z informacji podanych przez dyżurnego KW PSP, ogień pojawił się w trzykondygnacyjnej kamienicy przy Placu 1000-Lecia w Łabiszynie, a z ogniem walczyło jedenaście zastępów straży pożarnej. Śmierć poniosła w tym zdarzeniu jedna osoba, a kolejna została ranna i przewieziona do szpitala. Jeszcze przed przyjazdem pierwszych jednostek strażackich, z płonącej kamienicy zdołało się ewakuować czternaście osób.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru, te wyjaśniane będą teraz w śledztwie, które nadzorować będzie prokuratura. Czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzać będzie m.in. biegły z zakresu pożarnictwa.

To kolejna w krótkim odstępie czasu tragedia na Kujawach i Pomorzu. We wtorkowe (1 listopada) popołudnie, pożar wybuchł w jednym z budynków jednorodzinnych w miejscowości Książki w powiecie wąbrzeskim. Podczas przeszukiwania pogorzeliska, ujawnione zostały zwęglone zwłoki samotnie mieszkającego w budynku mężczyzny.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments