Noteć lepsza od Katowic. Zadecydowała ostatnia kwarta

Dodano: 18.02.2016 | 10:55
Noteć Inowrocław

W środę koszykarze Noteci wygrali z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice.

Na zdjęciu: Łukasz Ratajczak zdobył w środowym meczu double-double.

W środowym meczu I ligi koszykówki mężczyzn zawodnicy Noteci Inowrocław pokonali AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 76:72. O zwycięstwie podopiecznych Łukasza Żytki zadecydowała ostatnia kwarta.

Mecz inowrocławian z przedostatnim zespołem tabeli był przez czterdzieści minut gry bardzo wyrównany. Jeszcze przed ostatnią kwartą goście z Katowic prowadzili trzema punktami, a na dwie minuty przed końcem nadal jednym oczkiem (70:69). Ostatnie 120 sekund należało jednak do Noteci, która zdobyła siedem punktów z rzędu, zapewniając sobie w ten sposób zwycięstwo.

Po rozegraniu 24 spotkań Noteć zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co ósma ACK UTH Rosa Radom i dziesiąta Zetkama Nysa Doral Kłodzko. W sobotę – początek meczu o godzinie 19:00 – inowrocławianie zagrają w Tychach.