[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa Astoria zatętni życiem. Poznaliśmy dokładną datę otwarcia obiektu dla mieszkańców

Dodano: 26.02.2021 | 17:15

Na zdjęciu: Nowa Astoria jest basenem olimpijskim, spełniającym wszelkie normy Światowej Federacji Pływackiej.

Fot. Szymon Fiałkowski

W marcu – jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – bydgoszczanie będą mogli skorzystać z nowego basenu Astorii. Poznaliśmy dokładną datę, a nawet godzinę uruchomienia pływalni olimpijskiej przy Królowej Jadwigi.

Zgodnie z ostatnimi decyzjami rządu, w ramach luzowania obostrzeń będą mogły zostać otwarte baseny. Zarządca bydgoskich pływalni postanowił, że od poniedziałku, 15 lutego udostępniono siedem obiektów; od poniedziałku, 1 marca do tego grona dołączy „Piąta Fala” na osiedlu Kapuściska. W międzyczasie zamknięto jednak fordoński basen „Ikar” – powodem tej decyzji jest awaria systemu filtracji wody.

Jak informowaliśmy w połowie miesiąca, do otwarcia przygotowywano się także w największej bydgoskiej pływalni, czyli Nowej Astorii. Obiekt, powstały w miejscu dawnego basenu i hali sportowej, został uruchomiony już jesienią ubiegłego roku, ale do tej pory mogli korzystać z niego wyłącznie sportowcy. Bydgoszczanie od dłuższego czasu pytali jednak, kiedy będą mogli popływać w basenie olimpijskim. – Rozpoczynamy procedury, które pozwolą na otwarcie pływalni – mówił Paweł Kowalski, kierownik marketingu i organizacji imprez Bydgoskich Obiektów Sportowych, zarządcy Astorii. Przygotowania do udostępnienia pływalni miały potrwać około trzech tygodni.

W piątek, 26 lutego poznaliśmy dokładną datę, a nawet godzinę udostępnienia Nowej Astorii mieszkańcom Bydgoszczy. – Z ogromną radością informujemy, że w związku z utrzymaniem przez Radę Ministrów możliwości działania basenów, otwieramy pływalnię w Centrum Rekreacji Astoria 8 marca o godzinie 8:03 – poinformowało Centrum Rekreacji Astoria. Zarządca obiektu podkreśla, że wraz z pojawieniem się mieszkańców, wreszcie „zatętni w nim życie”.

Przez najbliższy tydzień na Astorii będą trwały ostatnie szkolenia kadry i testy systemów. – Przez cały ten czas będziemy przekazywać Wam informacje m.in. na temat sposobu zakupu biletów, poruszania się po obiekcie, czy też zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas wizyty w Centrum Rekreacji Astoria tak, aby każdy pobyt w naszym obiekcie był dla Was prawdziwą przyjemnością – przekazuje Centrum Rekreacji Astoria.

4 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments