Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Siedem bydgoskich pływalni będzie otwartych. Co z Piątą Falą, Astorią i nowym basenem w Fordonie?

Dodano: 12.02.2021 | 10:23

Na zdjęciu: Basen Piąta Fala na Kapuściskach ma zostać otwarty po zbadaniu przez sanepid próbek wody.

Fot. Szymon Fiałkowski

W przyszłym tygodniu, z uwagi na luzowanie obostrzeń, zostanie otwartych siedem miejskich pływalni. Mieszkańcy pytają jednak o to, kiedy zostaną otwarte trzy inne: Piąta Fala na Kapuściskach, Astoria i nowy basen Aqua Fordon. 

Zgodnie z ostatnimi decyzjami rządu, w ramach luzowania obostrzeń będą mogły zostać otwarte baseny. Zarządca bydgoskich pływalni postanowił, że od poniedziałku, 15 lutego udostępnionych zostanie siedem obiektów:

  • Pływalnia Czwórka
  • Pływalnia Bryza
  • Pływalnia Perła
  • Pływalnia Laguna
  • Pływalnia Sardynka
  • Pływalnia Ikar
  • Pływalnia Neptun

Z pływalni będą mogli skorzystać wszyscy chętni – także klienci indywidualni oraz uczniowie szkół w ramach zajęć sportowych. Nadal zamknięte będą jednak trybuny. Nie będzie można więc organizować wydarzeń sportowych z udziałem publiczności. Na razie baseny otwarte są na dwa tygodnie, czyli do końca lutego.

Na liście otwartych od 15 lutego miejskich pływalni nie ma zarządzanej przez Bydgoskie Centrum Sportu Piątej Fali. Otwarty pod koniec 2019 roku basen na Kapuściskach był ostatnio zamknięty – i to nie tylko z powodu obostrzeń, ale też konieczności kolejnej naprawy niecki przez budowniczych obiektu – firmę Mostostal Warszawa. Jak wyjaśnia Michał Jarocha z działu organizacyjno-sportowego Bydgoskiego Centrum Sportu, naprawa uszkodzonych elementów pływalni została już zakończona.

Siedem bydgoskich pływalni będzie otwartych. Co z Piątą Falą, Astorią i nowym basenem w Fordonie?

Zobacz również:

Zobacz wnętrza nowego basenu w Fordonie

Teraz wysłaliśmy próbki do badania w sanepidzie. Mogą one potrwać dwa tygodnie. Jeśli dostaniemy zgodę, otworzymy basen – podkreśla Jarocha. Najważniejszy wpływ na datę przywrócenia funkcjonowania Piątej Fali ma jednak fakt, czy rząd zachowa obecne zasady funkcjonowania pływalni, czy po „okresie próbnym”, trwającym do 28 lutego znów zamknie obiekty. Jeśli baseny dalej będą mogły być otwarte, ten na Kapuściskach zostanie udostępniony najprawdopodobniej od początku marca.

Inaczej wygląda kwestia uruchomienia nowego basenu Aqua Fordon. Obiekt, który powstał przy szkole podstawowej nr 67, otrzymał już pozwolenie na użytkowanie, ale do jego otwarcia potrzeba jeszcze trochę czasu. – Trwa przygotowanie obiektu, zakup sprzętu i rekrutacja pracowników – mówi Jarocha. Ten etap może zająć jeszcze kilka tygodni, dlatego konkretna data otwarcia nowej fordońskiej pływalni nie jest jeszcze znana.

Na początku marca – jeśli sytuacja związana z obostrzeniami nie ulegnie zmianie – mieszkańcy będą mogli skorzystać z Nowej Astorii. Obiekt, powstały w miejscu dawnego basenu i hali sportowej, został uruchomiony już jesienią ubiegłego roku, ale do tej pory mogli korzystać z niego wyłącznie sportowcy. Bydgoszczanie od dłuższego czasu pytali jednak, kiedy będą mogli popływać w basenie olimpijskim. – Rozpoczynamy procedury, które pozwolą na otwarcie pływalni – mówi Paweł Kowalski, kierownik marketingu i organizacji imprez Bydgoskich Obiektów Sportowych, zarządcy Astorii. Przygotowania do udostępnienia pływalni mogą potrwać około trzech tygodni.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments