Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowa atrakcja w bydgoskim Myślęcinku! Od czwartku zwiedzicie w nim park iluminacji
Odnaleziony Świat Bydgoszcz
04.11.2021 | 12:12

Nowa atrakcja w bydgoskim Myślęcinku! Od czwartku zwiedzicie w nim park iluminacji

Na zdjęciu: Rozświetlony wulkan to jedna z atrakcji, którą od czwartku można oglądać na terenie myślęcińskiego Parku Rozrywki.

Fot. Eryk Dominiczak

Od 4 listopada (czwartek) aż do lutego w Myślęcinku można będzie zwiedzać Lumina Park – rozświetloną historię z dinozaurami oraz robotami w tle.

Parki iluminacji to teatry wyobraźni. Każdy – jak u Stanisława Lema – znajdzie w opowiedzianych w nich historiach coś innego – przekonuje Krzysztof Sachs, dyrektor kreatywny Lumina Parku, który sam o sobie mówi, że pod tym tytułem kryje się człowiek wymyślający bajki. A bydgoska bajka to Odnaleziony Świat, czyli skrzyżowanie istniejących już instalacji z dinozaurami (funkcjonującymi notabene jako Zaginiony Świat) z ferią barw, robotami, rozświetloną łodzią podwodną czy statkiem kosmicznym. – To zetknięcie dwóch światów – dodaje Sachs.

Od czwartku poznawać te dwa światy będą mogli bydgoszczanie. Codziennie od 16:40 do 21:00 (godziny związane są z zapadającym zmrokiem) Odnaleziony Świat otworzy przed nimi swoje podwoje. Atrakcja dostępna jest od strony wejścia przy pętli tramwajowej w Myślęcinku. Do jej przygotowania wykonano 20 kilometrów instalacji elektrycznej, ponad sto reflektorów i – bagatela – 150 tysięcy punktów świetlnych.

Za projekt odpowiadają spółki z ATM Grupy, znanego producenta programów telewizyjnych. Do jego właściciela należy podwrocławski Zamek Topacz, który – w wyniku zamknięcia spowodowanego epidemią – przekształcił się w pierwszy park iluminacji spod szyldu Lumina Park. Jak deklarują przedstawiciele firmy, odwiedziło go wówczas ponad 100 tysięcy osób. Kolejnych jedenaście tysięcy odwiedziło jak dotąd poznańską odsłonę parku uruchomioną w ubiegłym tygodniu.

W Bydgoszczy wybór padł na Park Rozrywki, choć początkowo brana była pod uwagę inna myślęcińska lokalizacja – ogród botaniczny. Bo same parki iluminacji – choćby w Stanach Zjednoczonych – były organizowane właśnie w takich ogrodach, dając im zimą drugie życie. – W tym wypadku o zmianie miejsca zadecydował fakt, że w Parku Rozrywki dostępna była pełna infrastruktura – instalacja elektryczna czy kasy biletowe – podkreśla Krzysztof Sachs.

Bilety można nabywać faktycznie w kasach Parku Rozrywki, ale przedstawiciele Lumina Parku zachęcają do ich zakupu online – na stronie www.luminapark.pl. Na terenie Odnalezionego Świata będzie funkcjonował też Dino Bar oferujący między innymi ciepłe napoje. Złotówka z każdego z nich ma powędrować do funkcjonującej w Bydgoszczy fundacji Sportolubni.


· Godziny otwarcia ODNALEZIONEGO ŚWIATA – od poniedziałku do niedzieli od 16:40 do 21:00 (ostatnie wejście o godz. 20:00)

· CENY BILETÓW
» od poniedziałku do piątku – bilet normalny – 23 złote, ulgowy* – 20 złotych | bilet rodzinny** – 79 złotych
» sobota – niedziela – bilet normalny – 26 złotych, ulgowy – 23 złote | bilet rodzinny – 89 złotych

* bilet ulgowy przysługuje dzieciom, uczniom, studentom (do 26 roku życia), emerytom, rencistom, osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom;
** wstęp dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci lub 1 osoby dorosłej i 3 dzieci (dzieci do 18 roku życia) lub posiadaczy Karty Dużej Rodziny dla każdego członka rodziny za okazaniem karty;

Dzieci do 2 roku życia – wstęp bezpłatny.

· Jak dotrzeć do Lumina Park – Odnalezionego Świata? [MAPA]

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JezusMaria
JezusMaria
19 dni temu

bilet normalny 26 zł a ulgowy 23 zł hahaha, no to prawdziwie ulgowy bilet, nie ośmieszali by się …

Powiązane treści