Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa drużyna kobiet w Bydgoszczy. Chemik Moderator tworzy zespół

Dodano: 09.06.2021 | 10:53

Na zdjęciu: Chemik Moderator tworzy drużynę kobiet.

Fot. mat. prasowe

W sezonie 2021/2022 Chemik Moderator Bydgoszcz po raz pierwszy w swojej historii wystawi do rozgrywek seniorskich drużynę kobiecą. Trwa nabór do zespołu.

Kilkanaście dziewczynek trenuje już w Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz, a w sztabie szkoleniowym znajdują się trzy trenerki. Zimą drużyna Chemika po raz pierwszy wzięła udział w kobiecych rozgrywkach, występując w II lidze futsalu. Teraz będzie występować też na trawiastym boisku.

Powołanie pierwszej drużyny kobiet to kolejny etap rozwoju klubu. Wkrótce powstaną też pierwsze zespoły dziewczynek w naszej akademii. Obecnie prowadzimy nabór, więc zapraszamy wszystkie piłkarki, aby dołączyły do nas – mówi prezes klubu Dominik Malicki.

Trenerem nowej drużyny będzie posiadający licencję UEFA Elite Youth Damian Stodolny – były piłkarz Chemika, który prowadził już drużynę w lidze futsalu. Oprócz trawiastej i halowej odmiany piłki nożnej, zespół będzie grać także na plaży. Klasa rozgrywkowa, w której wystąpią zawodniczki Chemika, uzależniona jest od ostatecznych rozstrzygnięć trwającego jeszcze sezonu 2020/2021 oraz kształtu rozgrywek w kolejnym sezonie.

Obecnie trwa nabór do I zespołu kobiet. Wszystkie zawodniczki zainteresowane kontynuowaniem kariery lub jej rozpoczęciem w kobiecej drużynie Chemika Moderatora Bydgoszcz mogą kontaktować się trenerem Damianem Stodolnym pod numerem 784-954-147.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments