Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa inwestycja CGH Polska. To najnowocześniejszy taki obiekt w Polsce [ZDJĘCIA]

Dodano: 09.06.2020 | 12:26

Na zdjęciu: Dynamiczny rozwój CGH Polska sprawił, że firma podjęła decyzję o rozbudowie zakładu.

Fot. materiał partnera

Od kilku miesięcy na Osowej Górze trwa budowa nowej hali. Inwestycja to efekt dynamicznego rozwoju firmy CGH Polska.

CGH Polska jest od lat czołowym producentem zbiorników stalowych w Europie. Jej klientami są największe koncerny naftowe oraz duże i średnie przedsiębiorstwa, zarówno z Polski, jak i zagranicy.  Początki firmy sięgają lat 90-tych XX wieku i od tego czasu produkuje ona w zautomatyzowanym procesie bezpieczne i ekologiczne dwupłaszczowe zbiorniki do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych.

Dynamiczny rozwój CGH Polska sprawił, że firma podjęła decyzję o rozbudowie zakładu. Obecnie przy ulicy Srebrnej powstaje nowoczesna hala malarni o powierzchni 2 650 mkw. z częścią techniczną, wielotonażowym magazynem farb, mieszalnią farb i częścią socjalną. Jej budowa była podyktowana rosnącą liczbą zamówień i koniecznością usystematyzowania procesu wytwarzania zbiorników. Jedna z linii będzie całkowicie przeznaczona do wytwarzania zbiorników podziemnych, które stanowią prawie połowę produkcji bydgoskiego zakładu.

W nowej hali będą one śrutowane za pośrednictwem śrutu staliwnego – czyli oczyszczane z wszelkich zanieczyszczeń – co jest bardzo istotnym etapem przygotowania powierzchni do zabezpieczenia ich przed korozją, czyli malowania. Dzięki inwestycji wzrośnie ergonomia pracy i wykorzystanie mocy produkcyjnych, a wytwarzanie zbiorników będzie znacznie szybsze.

W hali uruchomimy innowacyjną technologię zautomatyzowanego śrutowania w trybie ciągłym. Możliwości przerobowe nowej malarni to 1000 zbiorników rocznie przy pracy w systemie dwuzmianowym. Wartym podkreślenia jest fakt, że rocznie w naszej produkcji zużywamy 300 ton różnego rodzaju farb – zaznacza Grzegorz Dziamski z CGH Polska.

Hala będzie wyposażona w dwie kabiny śrutownicze z odzyskiem ścierniwa, kabinę do malowania zbiorników podziemnych, trzy stanowiska do malowania zbiorników naziemnych, pole przygotowawcze, w którym wyśrutowane zbiorniki będą oczekiwać na malowanie oraz miejsce do montażu końcowego. Każda sekcja będzie miała 25 metrów długości. Powstająca w ramach budowy hali malarnia wielkogabarytowa będzie największą w regionie kujawsko-pomorskim i najnowocześniejszą w Polsce. Ponadto, w ramach budowy hali, powstały też pomieszczenia socjalne dla pracowników i zaplecze techniczne – mieszalnia farb, przechowalnia farb czy nowoczesna sprężarkownia o łącznej mocy 600 kW.

Wszystkie technologie będą sterowane elektronicznie. Wprowadzamy tutaj Przemysł 4.0. Najnowsze systemy filtracji i rekuperacji zużytego powietrza w procesie śrutowania i malowania spełniają rygorystyczne wymagania BHP i norm środowiskowych. Nasza inwestycja jest w pełni ekologiczna – podkreśla Dziamski.

Budowa nowej hali CGH Polska rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku. Obecnie prace konstrukcyjne zostały już zakończone – główny wykonawca zrealizował je – zgodnie z harmonogramem – w kwietniu, tak aby we wnętrzu hali mógł rozpocząć się montaż śrutowni i malarni. Odbiory techniczne gotowego obiektu są planowane na lipiec.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments