Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowa nawierzchnia na ważnych bydgoskich mostach. Prace odbędą się jeszcze w tym roku
Focha Bydgoszcz
11.11.2021 | 14:36

Nowa nawierzchnia na ważnych bydgoskich mostach. Prace odbędą się jeszcze w tym roku

Na zdjęciu: Do końca 2021 roku nawierzchnia północnego mostu Solidarności (czyli jezdni w stronę ronda Grunwaldzkiego) ma zostać wyremontowana.

Fot. ZDMiKP

ZDMiKP jeszcze w tym roku planuje odnowić nawierzchnię na północnym moście Solidarności w ciągu ulicy Focha oraz moście św. Antoniego z Padwy w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

Mosty Solidarności w ciągu ulicy Focha to zespół sześciu obiektów (czterech drogowych i dwóch tramwajowych) nad Brdą i Młynówką. Konstrukcja południowych mostów pochodzi z 1955 roku. Wówczas w osi jezdni znajdowało się także torowisko tramwajowe. Mosty tramwajowe i w ciągu jezdni północnej powstały natomiast w latach 1977-1982. Most św. Antoniego z Padwy to natomiast konstrukcja zbudowana w 2002 roku. Był jednym z pierwszych elementów budowy węzła zachodniego. Spina brzegi Kanału Bydgoskiego i pozwolił wyprowadzić ruch z ulicy Grunwaldzkiej na rondo Maczka.

W ostatnim czasie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na remont nawierzchni północnego mostu Solidarności (kierunek rondo Grunwaldzkie) oraz mostu św. Antoniego z Padwy. – Prace będą wiązać się przede wszystkim z wymianą warstwy ścieralnej i odtworzeniem oznakowania poziomego. Równocześnie uszczelniane będą styki pomiędzy nawierzchnią i krawężnikami oraz dylatacjami (czyli szczelinami pozwalającymi na prawidłową pracę konstrukcji). Prace związane z frezowaniem mają być prowadzone połówkowo. W trakcie robót pojawią się zwężenia i ograniczenia prędkości – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Realizacją prac remontowych na obu mostach jako jedyna zainteresowana jest firma Strabag. Wyceniła ona na etapie przetargu wartość prac na kwotę 398 tysięcy złotych; mieści się ona w zakładanym przez drogowców budżecie, wynoszącym 406 tysięcy złotych. – Zadeklarowała również udzielenie pięcioletniej gwarancji – zaznacza Okoński. Obecnie trwa ocena oferty. Po podpisaniu umowy prace zajmą około trzech tygodni.

Przeczytaj także: Droga ekspresowa S10 Bydgoszcz – Toruń. Nareszcie poznaliśmy oferty na odcinek stanowiący obwodnicę miasta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
20 dni temu

Ktoś odpowiedzialny za te decyzje najwidoczniej upadł z dywanu na podłogę. Po naszej „wsi z tramwajami” w obecnej chwili już niezwykle ciężko poruszać się autem, głównie przez remonty. Podniesie się larum, że trzeba, że to dla nas, na przyszłość… Ale tu tak ciągle

Powiązane treści