[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa rada gminy Osielsko zaczęła prace. Przewodniczący bez zmian

Dodano: 20.11.2018 | 14:07

Na zdjęciu: Urząd Gminy w Osielsku.

Fot. BB

Za nami pierwsze posiedzenie nowej kadencji rady gminy Osielsko. Będą jej przewodniczyć te osoby, które pełniły tę funkcję w poprzedniej kadencji. 

Sesja rozpoczęła się od przedstawienia kandydatów do prezydium rady. Przewodniczącym rady został po raz kolejny Benedykt Leszczyński. O tytuł zastępcy przewodniczącego ubiegali się Andrzej Matusewicz i Arkadiusz Słysz. Słysz – wybrany z Maksymilianowa – w swoim wystąpieniu podkreślił, że z gminą jest związany od 20 lat i jest w niej zakochany. Na co dzień pracuje w szkole w Żołędowie, a swój wolny czas poświęca speedrowerowi – jest trenerem Mustanga Żołędowo. Dla 43-latka będzie to już czwarta kadencja w radzie gminy.

Ostateczne wyniki głosowania przedstawiły się następująco: Matusewicz otrzymał pięć głosów, a Słysz – 10 głosów. Przedstawiciel Maksymilianowa ponownie objął stanowisko zastępcy przewodniczącego.

Na pierwszej sesji odbyło się także zaprzysiężenie nowego wójta. Rotę po raz kolejny wypowiedział rządzący gminą od 22 lat Wojciech Sypniewski. Po przysiędze podziękował on mieszkańcom za zaufanie, pogratulował radnym uzyskania mandatów oraz zachęcał ich do zapoznania się z przygotowaną przez urząd „syntetyczną informacją” na temat gminy.

Zaraz po pierwszej sesji odbyła się druga, na której wybrano skład i przewodniczących poszczególnych komisji rady gminy. Członkami komisji ds. rozwoju gospodarczego zostali Janusz Jedliński, Paweł Kamiński, Krystyna Lachowska, Danuta Szatkowska-Rzepka, Andrzej Różański, Andrzej Wiekierak, Andrzej Matusewicz i Benedykt Leszczyński. W komisji ds. rodziny zasiądą Konrad Cichański, Stanisław Mikulski, Beata Polasik, Iwona Ratuszna, Arkadiusz Słysz, Maciej Landowski i Przemysław Ziętara. Do komisji rewizyjnej swój akces zgłosili Krystyna Lachowska, Janusz Jedliński, Konrad Cichański, Iwona Ratuszna i Andrzej Wiekierak. W komisji skarg wniosków zasiądą natomiast: Paweł Kamiński, Stanisław Mikulski, Beata Polasik, Danuta Szatkowska-Rzepka, Andrzej Różański, Andrzej Matusewicz, Maciej Landowski i Przemysław Ziętara.

PRZECZYTAJ: Wyniki wyborów w Osielsku i nowy skład rady gminy